Eesti uudised

ARST KEELDUS LAST VAKTSINEERIMAST: kui te mulle lugu üle lugeda ei anna, maksate 10 000 eurot (104)

Kristiina Tilk, 22. juuli 2019 20:15
EI VAKTSINEERI: perearst keeldus last vaktsineerimast, tuues põhjenduseks kahtluse, et vanem ei saa adekvaatselt aru vaktsiini võimalikest kõrvalmõjudest. Foto: Tiina Kõrtsini

Tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon leiab, et ajutiselt perearsti kohuseid täitnud üldarst Martin Ruumet seadis kolme kuu vanuse beebi vaktsineerimisest keeldumisel ohtu lapse tervise ning soodustas sel moel nakkushaiguste levitamise võimalust. Ruumet peab etteheidet põhjendamatuks ning pöördus abi saamiseks kohtu poole. 

Veebruarikuus paljastas „Radar“, et Eestis töötab perearstina terviseameti musta nimekirja kantud arst, kes ravimite ning vaktsiinide asemel pooldab pigem alternatiivseid ravivõtteid.  Martin Ruumet keeldus tegemast beebile kompleksvaktsiini, mida oleks tulnud teha vastavalt riiklikule immuniseerimiskavale ning sotsiaalministri määrusega kehtestatud perearsti tööjuhendile. Vaktsineerimine jäi tegemata vaatamata lapsevanema soovile ja vastunäidustuste puudumisele. Lapsevanem esitas selle peale kaebuse tervishoiuteenuste ekspertkomisjonile (TKE), kes leidis, et oma tegevusega seadis arst ohtu lapse tervise ja soodustas vaktsineerimisega välditavate nakkushaiguste levimise võimalust. 

2. mail esitas Ruumet Tallinna halduskohtule kaebuse, milles taotles TKE otsuse õigusvastavuse tuvastamist ning tühistamist. Ruumet märkis, et talle otsust ei tutvustatud, teda ära ei kuulatud ning otsusega võivad kaasneda talle negatiivsed tagajärjed, mida on juba tõendina tema vastu ka kasutatud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.06.2019
Vaktsiinivastased süüdistavad terviseametit: tsensuur on tänapäeval hullem, kui me nõukogude ajast mäletame
17.06.2019
Saksamaa valitsus toetab kooli- ja lasteaialaste kohustuslikku vaktsineerimist
11.06.2019
VAKTSINEERIMA! „Emad on ära unustanud, kui palju on lapsi maetud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee