ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | BALTI KETT 30 | Marju Lauristin: inimesed riskisid sinna minnes üsna teadlikult (75)

Terttu Jazepov | Video: Aldo Luud , 23. august 2019 18:00
Balti kett 30Foto: Aldo Luud
Tänavu möödub 30 aastat Balti ketist. Õhtuleht toob lugejateni armastatud ja tuntud eestlaste meenutused 23. augustist 1989, kui ligi kaks miljonit inimest seisid Tallinnast Vilniuseni kätest kinni hoides, näitamaks maailmale oma vabadustahet ning juhtimaks tähelepanu Saksamaa ja NSV Liidu vahel sõlmitud Molotovi-Ribbentropi paktile, mille salaprotokollides jagati Ida-Euroopa mõjusfäärideks.

"Olin Balti keti päeval Toompeal, Pikas Hermannis. Olime seal koos härra Rüütliga. Mulle usaldati öelda koos härra Rüütliga avasõnad," meenutab poliitik Marju Lauristin.

Poliitik räägib, et tornis oli väga tuuline. "Tuul oli hirmus kõva, aga samal ajal oli tunne, et see ongi midagi, mis on võib-olla kunagi ajalugu," ütleb ta.

"Tegelikult oli ju niiviisi, et kui Toompea mäelt alla tulla, olid seal Nõukogude garnison ja tankid. Sisuliselt oli see ikkagi okupatsiooniaeg, mis ei olnud veel sugugi lagunema hakanud. Inimesed riskisid ju siiski üsna teadlikult, kui nad metsade vahele ja Balti ketile läksid. Meie, kes me selle algatasime, tajusime väga suurt vastutust ja samas hiiglaslikku tahet, mis inimesi ühendas," räägib Lauristin.

Vaata lähemalt videost!

Samal teemal

23.07.2019
Vene propagandamasin vannub: MRP sunniti NSVLile peale ja see aitas sakslasi alistada
23.07.2019
BALTI KETT 30 | Raadiosidet aitasid organiseerida amatöörid
23.07.2019
BALTI KETT 30 | Juba 30 aastat järjest kogunevad eestlased ja lätlased piirile, et Balti ketti meenutada!
23.07.2019
BALTI KETT 30 | Hirvo Surva: olen õnnelik inimene, sest olen ära näinud ülemineku kinnisest režiimist uue vabariigini