Eesti uudised

Lihamüüja: ülbed laadakontrollid segavad müüki ja kiusavad liialt palju! (88)

Marvel Riik, 22. juuli 2019 14:08
LUUBI ALL: Veterinaar- ja toiduamet kontrollib tänavu eriti usinalt, et laadatoite säilitataks õigesti.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia

Lihamüüjal ajasid kopsu üle maksa veterinaar- ja toiduameti kontrollid. „Nad seisavad, jalad harkis, leti ees ning ütlevad klientide kuuldes, et temperatuur pole õige jne,“ pahandas mees, kes teinekord maksab laadakoha eest 500 eurot. Kontrollidega nalja ei ole – neil on õigus müümine kohe peatada. Õhtuleht uuris teisteltki laadamüüjatelt ja -korraldajatelt, kas kontrollid käituvad mõistlikult või lähevad üle piiri.

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) otsustas tänavu hoida tugevalt kätt pulsil laadatoidul, mida pakutakse avalikel üritustel, tänavatel ja maantee ääres. Fookus suunati eelkõige toidu säilitamistingimustele nagu näiteks temperatuur. „Samuti peab olema tagatud  „toidu jälgitavus“, see tähendab, et iga müüdava toidu kohta peavad olema kaubadokumendid ning need dokumendid peavad olema toiduga kokkuviidavad,“ selgitas VTA pressiesindaja Elen Kurvits.

Suvel lahvatanud maasikate päritolu skandaali tõttu on VTA võtnud kirbule ka värsked puu- ja köögiviljad ning marjad. Rõhk on sellel, et info värskete saaduste päritolu kohta vastaks tõele. „Müügikohas peab olema esitatud informatsioon, millisest riigist on pakutav kaup pärit,“ täpsustas Kurvits. „Kauba saatedokumendid peavad müüjal olema nõuetekohased ning kohe esitatavad.“ Kui vajalikke pabereid pole või kui on rikutud toiduohutuse nõudeid, siis võib kontrollija otsekohe müümise keelata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.07.2019
AMET: skandaalne Sepakõrtsi talu on andnud vastuolulisi ütlusi, eiranud seadusi ja nende maasikapõld on rohtunud
04.07.2019
Maaeluministeerium: toiduamet lubab marjade müüjal edasi tegutseda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee