Poliitika

Ilves vastab Trumpile: mina läksin tagasi Eestit korda tegema (268)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. juuli 2019, 10:27
Toomas Hendrik IlvesFoto: Madis Veltman/ Ekspress Meedia
USA president Donald Trump säutsus, et kongressi naisliikmed, kes on pärit mittetoimivatest riikidest, peaksid minema tagasi kodumaale ja seal asjad korda tegema. Endine Eesti president Toomas Hendrik Ilves säutsus Trumpile vastuseks, et tema seda tegigi. Ilves hoiatas, et häid inimesi riigist minema saates võivad need mittetoimivad riigid lõpuks USAst hoopis ette jõuda.

Bloomberg kirjutab, paljud Ameerika kodanikud on teinud just seda, mida Trump etteheitvalt välja toob ehk proovinud oma päritolumaad aidata. Väljaanne märgib, et paljud nendest inimestest saaksid USA juhtimisega palju paremini hakkama kui Trump oma valitsusega. 

Toomas Hendrik Ilvese kohta kirjutab Bloomberg, USAs Eesti saadikuna töötanud poliitik läks tagasi Eestisse riigi olukorda parandama, alguses välisministrina ja siis presidendina.

Ilvese säuts Trumpile kandis selget sõnumit: „Täna on Eesti infrastruktuur ja avalikud teenused paremad, kuritegevuse ja korruptsiooni tase on samuti madalam kui USAs ja riik on maailmas juhtival kohal digitaliseerimises ja küberkaitses. Mitte kellelegi ei tohiks öelda, et „mine tagasi“, see „tagasi“ seal võib sinust hoopis ettepoole jõuda.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee