Eesti uudised

Tallinna lasteaias kukkus tüdruk endale aiatraadi kaela. Abilinnapea lubab ohtlikud tarad üle kontrollida (49)

Eesti Päevaleht, 22. juuli 2019 07:14
Foto: Madis Veltman/ Ekspress Meedia
Tallinna lasteaias kukkus kasvataja pilgu alt lipsanud ja aia otsas turninud tüdruk endale aiatraadi kaela, mis on vaid üks rohkem kui 200 õnnetuse hulgast, kus puudulik järelevalve on lõppenud lapse vigastusega.

9. juuli õhtupoolikul mängis väike Minna kasvataja pilgu alt eemal palli ja ronis selle käigus rohelisest traadist tehtud tara otsa ja kukkus nii õnnetult, et aia otsas taeva poole turritavatest traatidest üks lõpetas tema kõrisõlme ja lõua vahelises piirkonnas. Lasteaia juhatus juhtunut kommenteerida ei taha ja puhkusel direktorit asendanud õppealajuhataja Alle Lill olevat ise just puhkuselt naasnud ja ei tahtvat seda teemat kommenteerida.

Häirekeskuse meditsiinivaldkonna ekspert Sindia Saar märkis, et viimase aasta ja ühe kuuga on lapsega juhtunud õnnetuse pärast kiirabi aja läinud 224 juhtumi puhul. Tallinna Lastehaigla kvaliteediteenistuse juhataja Lagle Suurorg kommenteeris, et kui vaadata neid vigastusi, millega abi vajatakse, on selge, et laste eest hoolitsemine ja järelevalve on puudulik nii kodudes kui ka õues viibides.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes. 

Belobrovtsev: linn kontrollib üle kõigi lasteaedade piirdetarad

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev teatas esmaspäeval, et saadab koostöös Haridusametiga pealinna lasteaia juhtidele pöördumise, milles palutakse kriitiliselt üle vaadata õuealasid ümbritsevate aedade seisukorrad, et tagada nende ohutus mudilastele.

„Kahtlemata on tegemist kahetsusväärse juhtumiga ning me teeme kõik selleks, et selliseid situatsioone ei oleks ega tekiks,“ märkis Belobrovtsev, viidates ilmunud artiklile.

Samas toonitas abilinnapea, et artiklis kirjeldatud juhtumi puhul ei olnud viga aia konstruktsioonis, mis on standartne ja ehitatud kõikidele normidele vastavalt, vaid pahatahtlikult aia sisse tehtud avaus, mis vaatamata selle parandamisele jälle katki oli tehtud. „Ent selle juhtumi valguses soovime üle kontrollida kõigi lasteaedade piirdeaiad ning seetõttu palumegi juhtidel anda Haridusametile tagasisidet kriitilistest kohtadest,“ täpsustas Belobrovtsev.