Eesti uudised

Tallinna lasteaias kukkus tüdruk endale aiatraadi kaela. Abilinnapea lubab ohtlikud tarad üle kontrollida

Eesti Päevaleht, 22. juuli 2019 07:14

49 KOMMENTAARI

s
Sasipea/ 23. juuli 2019 09:16
Kui ikka laps sõna ei kuula ja aia peale ronib, peabki ta oma karistuse saama. Vaevalt et õpetajad on õpetanud lapsi aia peal ronima. Sellepärast ongi õpetajatest puudus, et kui midagi juhtub, on kohe õpetaja süüdi.
n
naanu/ 23. juuli 2019 07:54
üks tante on puhkusel, teine maadam alles tuli sealt, näe polegi kedagi, kes laste järele vaataks, aga kui palka tõsta siis nemad on esimesed käsi pikal...
m
mikk/ 23. juuli 2019 07:48
Igasugu önnetusi juhtub kui lapsed vöivad teha, mis pähe tuleb, ei mingit kasvatust ega distsipliini.
l
Lastele on pidevalt räägitud ohtudest,aga ikkagi juhtub õnnetusi/ 22. juuli 2019 18:02
k
kahjuks/ 22. juuli 2019 14:51
peavad lasteaedadel jms. olema sellised kõrged oradega aiad ümber, et kaitsta sest on palju selliseid hulle, kes soovivad seal märatseda lõhkuda ja varastada. Eriti suuremates linnades. Vot see on küll juba koduse kasvatuse kallakuga. Samas on vanemad ennemuistsetest aegadest kauem tööl ja pole jõudu kasvatusega tegeleda. Lastele võiks ikka ka suvel anda pisut taskuraha. Eks kunagi pandi lapsed ka kuhugi laagritesse või EÕMi, kui maal sugulasi polnud ja seal töötamise võimalusi. Teatud rahvusgrupil pole ju babuškaid maal ja siis tolgendavad majade vahel ringi. 40 aastat tagasi kartsi
l
Lasteaed / 22. juuli 2019 14:18
Mis kuradi üle kontrollida? Tehke selgeks lastele et sealt ei ronita üle.
h
hmmm.../ 22. juuli 2019 13:02
lugedes siinseid kommentaare peaks ütlema, et ma just enne lugesin üht artiklit kus eesti lasteaedades on 1 lasteaia kasvataja kohta 12 last samas kui rootsis on see 6 last.... proovi siis kõikidel lastel korraga silma peal hoida kui 1 nendest otsustab ona gruppist minema joosta, et teisepool lasteaeda mängida palli teise lapsega kes oli teisepool aeda.. ja 6 aastasel lapsel peaks juba piisavalt arukust olema, et teada mis on õige ja mis on vale ja teada mida tohib teha ja mida mitte ( lugesin seda kõike mujalt artiklist) asi on siin ikka rohkem koduses kasvatuses kuna kõik algab sealt.
k
kass/ 23. juuli 2019 17:20
oot, oot tavaliselt on 20- 24 last rühmas ja õpetaja + õpetajaabi on kooraga olemas. selge on see et väga paljudel lastel puudud igasugused korra harjumused ja keelud ja käsud neid ei huvita. õpetaja on alati süüdi
k
22. juuli 2019 12:52
Kena oleks, kui vastutavad isikud blokeeris kõik ajakirjaniku numbrid ja v olla saadaks nad isegi p... I kombe kohaselt, mida juurutavad riigiametid eesotsas kapoga.
1
12:52-le/ 22. juuli 2019 21:03
sul on mingi vaimne puue või?

s
See on euroväärtustele vastav aed/ 22. juuli 2019 12:05
Kogu progressivne maailm kasutab seda,ainult ekre nats võib mitte rahul olla.
1
12:05-le/ 22. juuli 2019 21:04
sul on mingi vaimne puue või?
k
keeruline elu/ 22. juuli 2019 11:32
Ohtuleht modereeris mu kommentaari ära. Proovin siiski veel. Kõige ohutum variant oleks ilmselt, kui lapsed oleks keset tühja lagedat hoovi, seisaks paigal ja kasvatajad valvaks igast neljast ilmakaarest. Turvaliselt hoitud tupsukesed, kellel oma ohutunnet ei tekigi, sest kõik on ette-taha ära nämmutatud. Komistasin asfaldile - keelame asfalti; kukkusin liumäelt - keelame liumäed; liiv läks silma - ellimineerime liivakastid... Silmustega traataeda võivad kätukesed kinni jääda ja planguga aiast tulevad pinnud näppu.
m
Mahvalda/ 22. juuli 2019 11:40
Lasteaed on õppeasutus, kus on õpetajad aga millegipärast ei kipuvad nad õpetamise asemel ainult karistama või apaatselt vahtima. Olen nõus, et lastele peab jääma vabadus ise kogeda ja õppida oma kogemustest aga selle täiskasvanu, õpetaja roll on jälgida, et see toimuks ohutult ja õpetada last selle käigus, mitte karistada. Jalutage mõne lasteaia õuest mööda ja kuulete - ei tohi, nii ei tee, ei pane, tule ära. Aga sinna juurde selgitust, mis õpetaks, et miks ei tohi, ei tule. Saan aru, et lapsi palju ja rühmad suured ja ei jõua aga see on ka suuresti tahtmises kinni.
t
to mahvalda/ 22. juuli 2019 12:42
Mis imevõime sellel kasvatajal sinu arust siis nüüd olema peaks, et 20 lapsele samal ajal teha selgeks erinevaid asju? Ta peab neid kõiki jälgima ja täiesti arusaadav, et põhirõhk pannakse jälgimisele ja keelamisele, samal ajal mingit pikemat selgitustööd lihtsalt ei suudetagi teha, kuna samal ajal on järgmised 19 kuskil uutel maadel toimetamas. Kas sa ise suudaksid päevast päeva tunnist tundi käia ja selgitada koguaeg sama asja? Ei usu, et sa seda koduski teed, aga teistelt nõuad küll.
k
keeruline elu--sinu jutt on tõesti/ 22. juuli 2019 17:05
NÕ--ME lapsed ikka ronivad---selleks peabki lasteaed olema turvaline koht.
v
Vanatädi/ 22. juuli 2019 11:31
Rühmades peaks olema vähem lapsi!
h
hagu, hagu!/ 22. juuli 2019 11:30
Kui ma neid hädapasunaid ja süüdistajaid loen, tuleb meelde üks HILJUTINE sünnitaja: "Sina, r-isk, ei tule mulle ütlema, kuidas ma pressima pean". Tundub, et lärmitsejate kontingent on just selle mentaliteediga rahvas.
t
traadijuttudest/ 22. juuli 2019 11:24
Et nüüd ometi ei võeta kedrata seda õnnetust viis päeva jutti! Mina kukkusin lapsena roostes okastraadijupi jalga sisse ega julgenud seda kellelegi öelda ,kükitasin hernepeenarde vahel terve päeva, kuni aeti vasikat koju ajama. Selleks ajaks oli kederluu paks, punane ja liigutamatu. Aga noh, maaelu ja kodutohtrid, nemad on juba meistrid kõik korda ajama!
v
Vaadake aia pilte!/ 22. juuli 2019 11:11
https://epl.delfi.ee/uudised/tallinna-lasteaias-kukkus-tudruk-endale-traadi-kaela-aastaga-on-lasteaedades-kiirabi-vaja-lainud-ule-200-korra?id=86899015 See pole ikka päris normaalne, et laps sellise aia peale turnima läheb. Pole ju enam nii väike, et ei teaks, mis keelatud on.
k
kuidas võtta/ 22. juuli 2019 23:44
Kaitsevad igasuguste pätide vastu, kel meeldib lasteaia territooriumil laamendama ja lõhkuma
k
Kuldar/ 22. juuli 2019 11:07
Kasvatajat pole küll mõtet mustata proovi ise koguaeg kümmet või rohkemat kullipilguga jälgida. Mul üks lapselaps teinekord jõuab aga ka see sekundiga sinna kus ta olla ei tohiks. Ikka juhtub pole see esimene ega viimane.
ü
üx naine / 22. juuli 2019 11:17
mhh , ise oleme selle töökoha valinud ,siis peab ka maksimumi andma , võrdle näiteks autojuhiga , üks hetk ja teadagi , mis juhtub , koguaeg ja igalpool peavad silmad ees - taga ja küljel olema , kui ei tule toime ,siis tuleb teine töökoht valida ja see ,et nad kahekesi ,, kasvatajad ,, rühmas ,ega nad sellepärast väljas ole , teine toimetab toas või kui väljas ,siis pläkutavad kuskil ninapidi koos ... seda l g a p ä e v . näen kui lapsele järgi lähen .
t
teine naine , aga mitte üksi/ 22. juuli 2019 11:26
"mhh , ise oleme selle töökoha valinud ,"---Mhmh, võtame nüüd kõik töökohad läbi, kus midagi on juhtunud, ja muudkui anname hagi. Hooldajatega alustasime, koolidirektorid, kes peavad ka suvel kellegi lapsi harima,edasi laseaiakasvatajad, siis saavad arsti, hooletud muidugi, ei oska eriala valida jne.
j
Jan/ 22. juuli 2019 12:30
Probleem on olemas ... lapsi pole õpetatud mööda aedu ronima. Tuleks õpetada ja koos riskidega ja õige ronimistehnikaga.
s
sellised/ 22. juuli 2019 15:05
aiad on väljaspoolt sissetungijate vastu, ehk ei julge mõni kuri kahtlases olekus vargile ronida.
u
uus lumehälbekeste ajastu/ 22. juuli 2019 10:29
Suvel pidevalt oli põlved katki, sinukad igal pool, ratast, puuotsast kukkumised. Ei käinud keegi politseile või ajakirjaniku juures kaevama ja ei tembeldanud vanemaid süüdi. Elasime õues oma laste elu ja tuppa tulime ainult siis kui kõht läks tühjaks.
j
Jan/ 22. juuli 2019 12:32
Nii oli ... kuid juhtus ka päris räigeid asju. Ajakirjandus sellest ei rääkinud (või ei tohtinud rääkida). Oli üks peretuttav miilitsast ja rääkis pidevalt selliseid lugusid, et "meil on hetkel küll väga hästi".
t
Teeline/ 22. juuli 2019 17:57
Sutsakad, ragulkad, näpukad traathaakidega... Praegu tagantjärele mõeldes ei saagi aru, kuidas silmad ja näpud alles on.

s
Suslik/ 22. juuli 2019 10:23
Mäletan kui hoovi toodi väikesed mängu ajad ning kasvataja istus majas et seda seest mingi vahendiga pindseldada. Samas kui hoovi teises nurgas lapsed ronisid ja liugu lasid. Olgu öeldud et tegemist oli sõime rühmaga. Üks väike piiga neist kukkus ja kasvataja ei pööranud talle ennem tähelepanu kui märkas et mina seda tegin. Ju ta ei arvestanud et sellisel kellaajal võiks mõni lapsevanem hoovile sattuda. Seega kõik juhtumid on erinevad. Ei maksa üldistada. On hoolivaid ja hoolimatud ja nii on ja jääb.
s
22. juuli 2019 10:28
Samamoodi on hoolivaid ja hoolimatuid lapsevanemaid. Kodus juhtub kõige rohkem õnnetusi lastega. Kes vastutab? Kas ka kasvataja või kooliõpetaja, kes pole lapsele suutnud piisavat selgitustööd teha ja silmad ei ulatu lapse koju teda jälgima? Kohati jääb küll selline mulje, et lapsevanema ül seisneb vaid nimes, ülejäänu on ühiskonna töö. Kodused juhtumid aga mätsitakse kõik kinni, siis on ju kõik loomulik, aga kui mujal juhtub, siis on lõvimammad röökimas ja näpuga vehkimas.
p
22. juuli 2019 10:18
Pole see kasvataja rohkem süüdi kui lapsevanem ise, kes ei ole lapsele elementaarseid asju selgitanud, et aia otsas ei turnita jne, samas ei ole projekteerija ja loa andja ka vähem süüdi. Alustaks ehk korralikust selgitustööst, siis ei peaks igal sammul süüdlasi otsima, kes järjekordselt süüdi on, kuna mõni tegeleb asjadega, millega ei peaks tegelema. Maailma ei saa vati sisse panna ja ka lapsed peavad ohtudest aru saama. Toppisin ka ise väiksena lasteaias keele vastu raudtoru, kuhu see siis kinni jäi ja kihi maha tõmbas. Kas tuleks ära keelata torud?
6
22. juuli 2019 10:18
6 aastane plikatirts võib juba kooligi minna, paljud oskavad selles vanuses lugeda.6 aastane tirts ei ole rumal ja õppimisvõimetu.Ise ei mäleta oma breesnuaegsest lasteaia-ajast ainsatki juhtumit,mil keegi oleks turninud lasteaia taral,isegi siis oli õuel mängimiseks paremaid kohti.Koduõue lippaiast sai plikapõlves üle küll lennatud (lippe ei murdnud),kuid väraval ei lubatud kõõluda ja see oli selge,miks.Ihu vajas plaasterdamist ikka,ei midagi enneolematut.Ehk siis - ei ole oluline ei aed ega isegi aia-auk mitte,oluline on hoopis see,mis ajas nii suure ja mõistusega lapse sinna kõrge aia otsa.
e
Ema/ 22. juuli 2019 09:17
Minu laps kukkus lasteaias kasvataja juurest ära joostes näoli vastu asfaldit. Teine kord kiigelt maha, tean mihuke kratt ta on, totaalne energiapomm, kasvatajaid selles süüdistada on küll veidi ebaõiglane, kui siis lasteaeda, kuidas saab olla lasteaial nii madal ja ohtlik aed, meil on aia kõrgus kuskil 2m,mina pean käe peast kõrgemale tõstma et värava lastelukk avada. Ja sinna 2m peale nad küll ronida ei saa.
t
Teeline/ 22. juuli 2019 18:07
Seal ongi ju 2 m aed. https://epl.delfi.ee/uudised/tallinna-lasteaias-kukkus-tudruk-endale-traadi-kaela-aastaga-on-lasteaedades-kiirabi-vaja-lainud-ule-200-korra?id=86899015
m
Mann/ 22. juuli 2019 08:50
Laste keskkond peab olema turvaline, seda enam, kui see on teenust pakkuv asutus, kes võtab selle eest ka raha!! Samas on selge see, et igal päeval juhtub kodudes tuhandeid õnnetusi lastega. Sa võid seista kõrval ja koer jookseb mööda suure hooga mängides ning laps kukub lillepeenart ääristavate kivide otsa- sõbrannal juhtus nii. jne. jne. Laps on ju lasteaias vähemalt 11 kuud aastas ja ei juhtu 5 a jooksul midagi, kui korra aga juhtub, siis on kogu maailm süüdi. Sama on teema, kui lapsed lasteaias v koolis kaklevad. Mis toimub kodudes ühest perest laste vahel igapäevaselt!!
o
22. juuli 2019 08:42
ohhjummalküll , mis lause ? ... ühe kuu jooksul on l a p s e g a , juhtunud õnnetuse pärast kiirabi A J A läinud 2 2 4 . juhtumi puhul ? vaene lapsekene niii palju on talle kiirabi oma a e g a .kulutanud ... no tule taevas appi , on ikka 5B küll.imestaja
h
hiiuvana/ 22. juuli 2019 08:33
Kui sa oled kasvataja pead kõike nägema, nii lihtne see ongi.
n
No/ 22. juuli 2019 10:05
Peavad silmad siis kasvatajatel olema.
e
eks ju/ 22. juuli 2019 10:32
Eks kasvatajal ju silmad ees ja taha nagu sõiduautol tuled ja ta korraga näeb ees ja taha olevaid lapsi korraga, nii lihtne see ongi.
n
Nüüd on süüdi muidugi kasvataja!/ 22. juuli 2019 08:17
Aga seda, et aed on ohtlik ei märganud enne õnnetust ei projekteerijad ei linnaosavanemad, ei ehitusjärelvalve ega lapsevanemad. narkarite ja joomarite tõkestamiseks tõmmake väljaspoole parajale kõrgusele okastraat. Kui siis mõni laps kriimustada saab on see juba lapsevanema lohakus, et laseb lapse aiale turnima.

t
Teine naine/ 22. juuli 2019 08:14
Ma ei ütleks, et lapsed on hooletusse jäetud või õnnetusi juhtub rohkem kui enne. Neid lihtsalt loendatakse täpsemalt ja leiavad suuremat kajastust. Kellegiga alati juhtub, sinna pole parata, õpetajat ei süüdistaks ja aed tundub ka piisavalt sile kõrge, et üldse sinna otsa ronida...
j
Ju/ 22. juuli 2019 10:07
President süüdi,mis muud.
t
teadja/ 22. juuli 2019 07:57
Aia paigaldamise saadik on seal oht olemas.Aiapaneel peaks olema teistpidi- orad all
j
ja / 22. juuli 2019 15:10
siis mõni hakkab aia alt läbi ronime, et pall kätte saada, küllalt neid videosid näinud, kus kõrvad pärast ette jäävad...
m
Memm4/ 22. juuli 2019 07:44
Lasteaias ei tohiks üldse ollagi sellist võimalust, et laps saaks endale traadi kaela, seal peaks olema kõik nii turvaline, et mingeid traate ega muidu ohtlikke elemente ei ole mitte kuskil. Lasteaias on 1-2 kasvataja valvata korraga 20-22 last ja on ilmselge, et kui 10 sekundiks jääb pilk ühe lapse peale, siis saavad teised samal ajal teha mis pähe tuleb. Antud juhul ei süüdistaks niivõrd kasvatajat, vaid seda, et aed on tehtud ebaturvaline. Loomulikult on kohus valvata lapsi aga ennekõike peab olema kõik ümber turvaline.
k
Kopp ees/ 22. juuli 2019 08:35
Lõpetage ära see hüsteeria. Ikka juhtub ja jääbki juhtuma, kukkudes õpitaksegi OHTUSID ETTE NÄGEMA, mitte nii et keegi mämmerdab kogu aeg sabas. Siis peaks olema lasteaias tühi plats ja pehme tuba - ma olen kukkunud lasteaias põlve veriseks (võtame asfaldi üles?); rühmakaaslane viskas kivi vastu planku, mis põrkas teisele vastu pead (keelame plangud ja kivid?); hüppasin redelilt alla - hambad keelde (keelame redelid?); venitasin sõbrannaga hüppenööri, üks laskis varem lahti ja teine sai mõnusa nätaka (keelame hüppenöörid?)... jne. Ei ole aed ebaturvaline. Ebaturvaline on aia otsa ronida.
e
22. juuli 2019 09:38
Ega minagi kohe pealkirja järgi aru saanud, kuidas see laps endale traadi kaela sai kukkuda. Mõtlesin ka, et mingi traat aia peal kusagil vedeles aga teksti lugedes tuli välja, et laps kukkus aia otsas turritavate ogade otsa. Vanglas võib aiapaneelid teravate otstega ülespoole panna, mitte aga lasteaias. Isegi koera aediku tegemisel ei tohi neid ogasid ülespoole panna.
t
to memm4/ 22. juuli 2019 10:35
"kõik nii turvaline" 100% kunagi ei saa olla. Nt kõnnited on kõvad, laps kukub ja huul on katki. Kas jälle ehitajad või kasvataja on süüdi, et tee ei ole vattist tehtud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee