Eesti uudised

Savisaar usub, et presidendi EKRE-kriitika eesmärgiks oli mõjutada Ratast (147)

Ohtuleht.ee, 21. juuli 2019 15:21
Edgar Savisaar Foto: Stanislav Moshkov
Edgar Savisaar arvab, et välismeedias EKRE poliitikute sõnavõtte kritiseerinud president Kersti Kaljulaidi avalduse varjatud eesmärgiks oli mõjutada peaminister Jüri Ratast.

„Partei, keda president vihkab. President ütles, et tema vihkab EKREt. See oli jahmatamapanev avaldus,“ kirjutab Savisaar sotsiaalmeedias.

„Saan aru, et Kaljulaid on Isamaaliidu president ja peabki nii rääkima. Aga ma ei usu, et keegi tema eelkäijatest oleks nõnda väljendanud parlamendipartei suhtles. Pealegi oli ju näha, et sellega püüti mõjutada Ratast. Peaminister ei ole küll reageerinud, aga seda oodatakse...“ arvab Keskerakonna endine juht.

„Ka riigipeal peabki oma arvamus olema, aga ta ei tohi nii selgelt ühte väravasse mängida,“ lisab Savisaar.

President ütles ajakirjale Foreign Policy antud intervjuus EKRE kohta: „Vihkan neid nende käitumise pärast ja vabandan kuvandi eest, mis sellest võib tekkida. Korralikud inimesed nii ei käitu.“

Presidendi kantselei kommunikatsiooniosakonna spetsialist Mattias Tammet soovitas Õhtulehe päringu peale esialgne Foreign Policy artikkel originaalis üle lugeda. „President ütleb seal, et ta vihkab EKRE käitumist ja sõnakasutust, mitte aga erakonda ennast,“ lausus Tammet.

Samal teemal

21.07.2019
„Sildam ja Aaspõllu“ presidendi EKRE-kriitikast: sõnu tuleks ikka kaaluda
19.07.2019
Mart Helme soovitab Kaljulaidil tagasi astuda, politoloog peab presidendi sõnavõttu trumpilikuks
19.07.2019
Kaljulaid ajakirjale Foreign Policy: vihkan EKRE käitumist ja kahtlen, et nad ise üldse usuvad sellesse, mida teevad