Eesti uudised

Õpingutega hädas üliõpilased küsivad perearstidelt ilma mõjuva põhjuseta tervisetõendeid (17)

Maaleht, 21. juuli 2019, 09:41
Foto: Stanislav Moshkov
Eesti perearstide selts tegi sotsiaalministeeriumile ning haridus- ja teadusministeeriumile pöördumise, milles tõi välja, et viimastel aastatel on aina rohkem tekkinud olukordi, kus õpingutega hätta jäänud üliõpilane läheb perearsti juurde, et saada formaalne tõend akadeemilise puhkuse jaoks, kuigi reaalset terviseprobleemi tal pole.

Perearst ja Eesti perearstide seltsi juht Le Vallikivi rääkis, et tegu pole küll igapäevase probleemiga, kuid tema poole pöördub aastas kümmekond inimest, kes soovib akadeemilist puhkust võtta.

Probleemiga on hädas olnud ka Tartu kesklinna perearstikeskuse perearst Maire Frorip, kelle sõnul käib tema vastuvõtul aastas 15 kuni 20 üliõpilast, kes soovib õppepuhkuse jaoks tervisetõendit.

Mõlema perearsti sõnul leidub neid, kes ausalt tunnistavad, et tervisega on kõik korras, kuid töö ja eraelu kõrvalt ei jätku enam õppimisele aega.

Samas rääkis Vallikivi, et mõnikord mõtlevad üliõpilased endale ise haigusloo välja – kuidas neil on ärevus, depressioon või nad on läbipõlenud.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee