Krimi

KUMMALINE KRIMILUGU SAAREMAAL: hotellikülastaja tabas toast purjus varga, kes pääses põgenema ja tiirutas ohvri autoga mitu tundi ringi (15)

Ohtuleht.ee, 20. juuli 2019, 19:04
Pärast paari tundi sõitmist jäi Jakob-Sander ikkagi vahele.Foto: Tiina Kõrtsini
Majutusasutustest külastajate asju varastavad pätid pole Eestis küll haruldased, kuid siiski on selline lihtlabane varguseidee üsna originaalne. Saarlasel Jakob-Sanderil tuli samasugune idee, kuid tal läks kõik untsu.

Juuni keskel läks purjus Jakob-Sander Kuressaares asuvasse Grand Rose SPA hotelli ja kui märkas, et administraatorit parasjagu laua taga pole, siis võttis sahtlis toavõtme. Toast leidis ta magava öömajalise, kelle asju Jakob-Sander asuski varastama. Kotti läks 1450 eurot maksev Lenovo sülearvuti, 300eurone käekell, Huawei mobiiltelefon, rahakott ja autovõtmed.

Keset vargust äratas Jakob-Sanderi tegevus aga maganud külastaja ja nii tekkis kähmlus. Jakob-Sander võis olla küll hea varas, vähemalt enda arvates, aga väga kehv kähmleja ja nii jäi ta selles teisele kohale.

Varguse ohver viis päti administraatori laua juurde ja jättis ta sinna, et vaadata toast, kas mees on veel miskit varastada suutnud. Seal Jakob-Sanderi kriminaalne tegevusõhtu ei lõppenud ja nii otsustas ta sääred teha. Kuna hotellitoast kaasa haaratud autovõtmed olid endiselt tema taskus, siis üritas ta põgeneda ohvri autoga.

See tal ka õnnestus. Vähemalt mõneks ajaks. Kuna mehel sõitmine väga hästi ei õnnestunud, siis tegi ta 23 000 maksnud autole ebakindlate sõidutrajektooridega ligi 10 000 euro eest kahju. Niimoodi ringi tiirutades jäi Jakob-Sander lõpuks ka politseile vahele.

Juba ka varem varavastastes kuritegudes süüdi mõistetud Jakob-Sander saadeti kogu komplekti eest kolmeks aastaks vanglasse.

15 KOMMENTAARI

p
26. juuli 2019, 01:09
Psalmid (Laulud) 138:4 Sind, Issand, tänavad kõik ilmamaa kuningad, kui nad kuulevad sinu suu tõotusi, 5 ja nad laulavad Issanda teedel, et suur on ...
(loe edasi)
s
sugulaste värk 21. juuli 2019, 23:30
seal mere taga:), ikka sajandite nimi seal, Kingissepp oli ka neil etniline jne. Viimase kohta pole muidugi uuringut tehtud, et kas tegu oli hiidlaste juures seakarjas käies etnilisus:)
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee