Etna laavanire 20.juuli ööselFoto: AP/Scanpix
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 20. juuli 2019 15:35
Itaalia riikliku geofüüsika ja vulkanoloogia instituudi eksperdid avastasid Sitsiilias Etna vulkaani juures kõrgemat aktiivsust.

Etna kagupoolselt küljelt avastati uus kraater, milles toimus 14. juulil ka väiksemat mõõtu vulkaanipurse. Hiljem avastasid riikliku instituudi teadlased maa-aluseid kuume laavajugasid, pisiplahvatusi, väiksemaid tuhapilvi ja ka pisikese laavanire. Nende nähtustega kaasnes ka kaks keskmist mõõtu maavärinat.

Vulkanoloogid hindavad olukorra pigem rahulikuks ja kinnitavad, et vulkaani aktiivsem tegevus ei mõjuta Catania lennujaama tööd, mida on minevikus vulkaani tuhapilvede pärast sageli katkestatud.

Etna on Euroopa kõige kõrgem vulkaan ja see nimetati 2013. aastal UNESCO maailmapärandite hulka. 

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

23. juuli 2019 02:38
Apostlite teod 2:15 Nemad ei ole sugugi joobnud, nagu te arvate, on ju alles kell üheksa hommikul. 16 Vaid see on, mida prohvet Joel on öelnud: 17 „Ja viimseil päevil sünnib, ütleb Jumal, et ma valan oma Vaimust välja kõigi inimeste peale ja teie pojad ja teie tütred ennustavad ja teie noored näevad nägemusi ja teie vanad näevad unenägusid, 18 ning oma teenrite ja teenijate peale ma valan neil päevil välja oma Vaimust ja nad ennustavad, 19 ning ma annan märke ülal taevas ja tunnustähti all maa peal: verd ja tuld ja suitsusambaid.
uuno 21. juuli 2019 17:33
las purskab pealegi, mul pohui!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS