Eesti uudised

Vaktsiinivastased süüdistavad terviseametit: tsensuur on tänapäeval hullem, kui me nõukogude ajast mäletame (110)

Johanna-Kadri Kuusk, 20. juuli 2019 10:43
Foto: Marianne Loorents
Vaktsiinivastaste Facebooki grupis „Vaktsiinikahjustusega laste vanemate ühing“ süüdistati terviseametit ja ministeeriume tsensuuris. Gruppi üles riputatud postituses väideti, et ühingu korraldatud seminar jäi riigi allasutuste survestamise pärast ürituseks reserveeritud ruumidest ilma.

„Kahjuks peame teatama, et Väätsa Mõisas asuvat Väätsa Põhikooli juhtkonda ja Türi Vallavalitsust survestati terviseameti ja erinevate ministeeriumite poolt kõnede ja kirjadega nii kaua, kuni mõis oli sunnitud meile seminari tarbeks broneeritud saali üles ütlema,“ seisab ühingu postituses.

Ühingu hinnangul ei huvitavat terviseametit see, kui mõisas toimuvad peod, ravimifirmade promoüritused, mis iganes müügikoolitused. „terviseameti küüniline kahepalgelisus on täiesti imekspandav ja mõistetamatu,“ oli vaktsiinivastane ühing hämmingus. „Oma kirjas ruumide rentijale tunneb terviseamet muret meie ürituse tasakaalustatuse pärast, kuid nad ei tunne mingit huvi, kas samades ruumides toimunud ravimifirmade üritused on tasakaalustatud ja eetilised, kui seal ei räägita tegelikest kõrvalmõjudest,“ heidetakse postituses ette.

Ühing teeb postituse lõpus järelduse, et ravimifirmade müügiosakond on jõudnud terviseametisse. „Ravimite müük erahuvina toimub juba nii kõrgel riiklikul tasandil.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee