Maailm

PINGED KASVAVAD! Iraan hõivas rahvusvahelistes vetes Briti lipu all sõitnud naftatankeri (26)

Toimetas Hindrek Pärg, 19. juuli 2019 21:59
Pilt on illustratiivneFoto: Reuters/Scanpix
Iraani Revolutsiooniline Kaardivägi hõivas Hormuzi väinas Briti lipu all sõitnud naftatanker Stena Impero.

Laeva opereeriv ettevõte Stena Bulk teatas avalduses, et nad pole saanud ühendust Saudi-Araabiasse teel olnud tankeriga. Laevade positsioone jälgivad veebileheküljed näitavad Stena Imperot liikumas Iraani poole, mida kinnitas ka ettevõte. 

Firma sõnul on tankeri pardal 23 inimest ning neile lähenesid Persia ja Omaani lahte ühendavas Hormuzi väinas tuvastamata väiksed alused ja helikopter. Ettevõte ütles samuti, et neile pole jõudnud teateid viga saanud meremeestest ning nende tervis ja ohutus on omanikele kõige olulisem. 

Samal teemal

Uudisteagentuur Associated Press vahendas Iraani rahvuskaarti, mille sõnutsi polnud tanker vastavuses rahvusvaheliste mereõiguste ja regulatsioonidega ning selle tõttu otsustati alus hõivata ja viia see Iraani sadamasse.

Suurbritannia valitsus kutsus kokku ka kriisikoosoleku. 

Iraani ja Suurbritannia vahel on viimasel ajal pined üha süvenenud. Juuli alguses pidasid Briti mereväelased kinni Iraanile kuuluva tankeri, mis USA väitel toimetas naftat Süüriale, eirates Euroopa Liidu sanktsioone. Ka eelmine nädal üritas rahvuskaart hõivata Briti lipu all sõitvat tankurit, ent toona alust saatnud fregatt peletas iraanlased eemale. Selle intsidendi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee