Eesti uudised

Täiendatud! Mart Helme: Kersti Kaljulaidil tuleb oma ametist tagasi astuda

Mart Helme soovitab Kaljulaidil tagasi astuda, politoloog peab presidendi sõnavõttu trumpilikuks (699)

Viljar Voog, 19. juuli 2019 15:15
VASTUHAKK: Kui EKRE seadis küsimuse alla Eesti ajakirjanduse usaldusväärsuse, kandis president Kersti Kaljulaid riigikogus pusa sõnumiga „Sõna on vaba“.Foto: Erki Pärnaku

Politoloog Rein Toomla ei usu, et EKRE teeb suurema numbri president Kersti Kaljulaidi välismeediale antud intervjuust, kus riigipea nentis, et vihkab erakonda nende käitumise pärast. On ju EKRE isegi presidenti peaaegu sõimanud, kui parteijuht Mart Helme kutsus Kaljulaidi emotsionaalselt ülesköetud naiseks. 

Ajakiri Foreign Policy avaldas neljapäeval intervjuu president Kersti Kaljulaidiga, mis kandis pealkirja „Eesti võitleb oma valitud rassistidega“. Loos ei kutsu meie president EKRE poliitikuid küll otseselt rassistideks, kuid nendib, et osadel EKRE toetajatel on rassistlikud vaated ning ta vihkab partei esindajaid nende käitumise pärast.

Täpsemalt käis ajakirjaniku küsimus EKRE homofoobsete, antisemiitlike ja rassistlikke pattude kohta – konkreetselt toodi välja fraas „kui on must, näita ust“. Kui mures on president erakonna käitumise ja valitsusse kuulumise pärast?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2019
Valitsuse sada kriitikavaba päeva - müüt, mida pole tegelikult kunagi olnud!
26.07.2019
Vilja Kiisler | Litsid mehed need valitsuse omad
25.07.2019
SUUR ÜLEVAADE: Vabandus-Ratas veereb EKRE jäiga retoorika jõul aina edasi
24.07.2019
Matti Maasikas pärast Mart Helme uut lahmimist: üha keerulisem on rääkida, et meie poliitika pole muutunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee