Juhtkiri

Juhtkiri | Arstiabita ei saa (3)

ohtuleht.ee, 19. juuli 2019, 16:55
Uskumatuna näinud lugu möödunud nädalavahetusel Saaremaal toimunud muusikafestivalil „I Land Sound“ napsitanud meedikutest, kes olid peolistele abi andmiseks liiga purjus, osutuski valeks. Tõde, nagu terviseameti järelepärimise tulemusena selgus, on aga palju hullem, sest külastajate turvalisuse eest polnudki ühtki meedikut vastutamas – see ülesanne oli usaldatud vabatahtlikele, kellest keegi polnud tervishoiutöötaja.

Et Eestimaal pole veel arstid otsa saanud, saab sellist olukorda põhjendada vaid festivalikorraldajate küünilise sooviga kulude pealt kokku hoida – kahjuks alustati kõige olulisemast ehk inimeste turvalisusest. Korraldajate selgitusedki ei tekita paraku kindlustunnet, et oma veast on aru saadud ja vastavad järeldused edaspidiseks tehtud. Tõsi, keegi ei saanud festivalil (tõsisemalt) viga ja see on puhas õnn. On paljugi, mis võinuks sellel ja sarnastel üritustel valesti minna: mereäärne asukoht võib meelitada purjutajaid ujuma, festivalikülastajate vahel võib tekkida füüsiline konflikt ning alkoholimürgitusteta ei möödu kahetsusväärsel kombel peaaegu ükski suvine vabaõhuüritus.

Seega on igati asjakohane terviseameti soovitus, et ka omavalitsused peaksid senisest enam huvi tundma, kuidas kavatsevad ürituse korraldajad hoolitseda selle eest, et keegi ei jääks nende pinnal sõna otseses mõttes abita. See ei puuduta mitte ainult tervishoiutöötajate, vaid ka politsei- ja turvatöötajate kohalolu.

3 KOMMENTAARI

k
K.L. 22. juuli 2019, 22:14
Kui midagi oleks juhtunud!!! Aga kiirabi on ju olemas!!! Kas siis see üritustele välja ei tulegi, kui kutse edastatakse!!! Ja pealegi Orissaares kiirabibrigaad täitsa olemas.
l
logo 21. juuli 2019, 20:11
No anna panna! Kes kõik ei pea festivalipubliku eest hoolt kandma. INIMENE ISE EI VASTUTA MILLEGI EEST?
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee