TOP 5 | Kuidas karistada kiusajat? (2)
Kust algab plagiaat?
Mis on ja mis ei ole plagiaat, paistab veelgi segasem pärast Tallinna ülikooli akadeemilise komisjoni otsust, et politseijuhi Elmar Vaheri magistritöö seda pole, kuid lehekülgede kaupa teiste autorite töödele viitamata jätmise pärast tuleks alandada tema lõputöö hinnet. Kui väga sarnaste juhtumite puhul on otsus olnud teistsugune, siis tekib küsimus, kas autori isik ja ühiskondlik positsioon mängivad siiski suuremat rolli, kui otsustajad tunnistada tahaks.
Minister maasikajahil
Maaeluministri kontrollreid koos veterinaar- ja toiduameti ametnikega Balti jaama turu maasikalettide juurde meenutas kunagist poliitikute tormijooksu Kanuti aeda: suuremad pahategijad olid selleks hetkeks pildilt kadunud, ent kellelegi ei peaks enam jääma kahtlust, kas probleemiga ikka tegeldakse. Parem tõesti ministri sõu kaamerate-mikrofonide saatel kui senine tegevusetus?
Renditööjõule näidatakse ust
Ekrelasest siseministri initsiatiiv võtta sihikule renditööjõudu vahendavad ja kasutavad firmad on iseenesest õige: seadustest ja maksude maksmisest kõrvalehiilimisele pole õigustust. Kuidas aga sellegi kraani kinnikeeramise järel tagada, et siia tuleks legaalseid teid pidi piisaval hulgal neid, kes nopivad põldudelt maasikad üles ja ehitavad valmis meie uued majad?
Vabandust ei tule
Kui välja jagataks aasta teadusvaenlase tiitel, siis antaks see arvatavasti Mart Helmele: Tallinna ülikooli hobusevaraste kasvulavaks nimetanud minister valas õli tulle, öeldes, et ametiühingute ja noorteadlaste ühispöördumine selle kohta ei väärigi vastust. Helmele näib olukord olevat soodne, sest üht sõnumit korrates on ta meediapildis püsinud juba mitu nädalat.
2 KOMMENTAARI