Eesti uudised

Rahvastikuminister Solman: õpetame lastele lugemist ja arvutamist, aga mitte seda, kuidas olla peresuhetes õnnelik (23)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. juuli 2019 12:44
Rahvastikuminister Riina SolmanFoto: Robin Roots
Rahvastikuminister Riina Solman kohtus MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse ja MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskuse juhtidega, et arutada perevägivalda ja lastekaitset puudutavaid küsimusi. Solman tunnustas tugikeskuste tööd ja juulist käivitunud kodanikualgatusena ellu kutsutud kampaaniat #meieajakangelane, mille eesmärk on anda perevägivalla ohvritele jõudu ja julgust abi küsida.

„Sellised algatused, nagu kampaania #meieajakangelane, näitavad, et Eestis on hoolivad inimesed, et meil on hooliv kodanikuühiskond. Loodan, et tänu sellele kampaaniale leiab nii mõnigi perevägivalla all kannatav inimene endas jõudu abi küsida ja pöörduda  ohvriabi tasuta kriisitelefonile 116 006. On väga oluline, et perevägivalla all kannataja julgeks teha selle esimese sammu ja küsida abi,“ ütles rahvastikuminister.

Tugikeskuste esindajad tõid ka välja, et noored peaksid saama juba lasteaiast ja koolist teadmised, kuidas olla õnnelikus lähisuhtes vägivalda kasutamata. „Me õpetame lastele küll lugemist ja arvutamist, aga palju vähem seda, kuidas oma peresuhetes õnnelik olla,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman ja rõhutas, et see olukord vajab muutmist.

Kust saada abi?

Kui oled naine, kes on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda, võid abi saamiseks helistada ööpäevaringsele abitelefonile 116006. Tugitelefonile võivad nõu küsimiseks helistada ka vägivalla ohvrite lähedased või nendega kokku puutuvad spetsialistid.

Samal teemal

07.10.2019
President naistevastasest vägivallast: julgesime lõpuks peeglisse vaadata