Eesti uudised

Nordica töötajad räägivad suud puhtaks: „bussijuhid“ tulid ja võtsid ettevõtte üle (46)

Ärileht, 19. juuli 2019, 07:56
Foto: Andres Putting/ Ekspress Meedia
Nordica endised ja praegused töötajad on lennufirma viimasele juhile Hannes Saarpuule hinnangut andes halastamatud – tegemist olevat ebapädeva juhiga, kes palkas enda kõrvale lennunduses täiesti kogenematuid sõpru-tuttavaid ja pani ettevõttest lahkuma sisuliselt kõik põhiisikud.

Saarpuu ise lükkab süüdistused kategooriliselt ümber, väites, et talle anti üle üliraskes seisus firma, mille Saarpuu pidi „kraavist välja tõmbama”. Kuigi töötajad tunnistasid, et Saarpuu tuli ettevõtet juhtima tõesti ootamatult ja rasketel aegadel, märgivad endised alluvad, et oma teeistandusäri alustada plaaninud Saarpuu veetis enamiku juulist ja augustist oma Gruusia istandustes, mis pani küsima, milline firmajuht läheb kohe pärast ametisse astumist ja pingelisel ajal puhkusele?

Septembris kontorisse naastes proovis algul juhtkond hoida avatud suunda, laiemale ringile näidati finantsandmeid ja jagati infot, aga see ring oli hakanud iga nädalaga järjest koomale tõmbuma, sest Saarpuu lihtsalt ei usaldavat kedagi, eriti neid, kes tema jutule oma argumentidega vastu vaidlesid.

Usaldamatus päädis endiste töötajate sõnul sellega, et Saarpuu hakkas tööle palkama oma tuttavaid Lux Expressi päevilt – punt, keda Nordica töötajad omavahel pilkavalt „bussijuhtideks” kutsuma hakkas.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

46 KOMMENTAARI

j
20. juuli 2019, 04:16
Jaakobuse kiri 5:Kannatlikkusest 7 Olge nüüd pika meelega, vennad, Issanda tulemiseni! Vaata, põllumees ootab kallist põlluvilja pika meelega, kuni t...
(loe edasi)
n
Napsitrall 19. juuli 2019, 22:10
Mis imestada? Meie riigis nõutakse kojameestelt, koristajatelt ja karjakutelt vastavat töökogemusi, samas kui valdkondade juhtidelt ei nõuta isegi vastavat haridust. :-)
Loe kõiki (46)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee