Eesti uudised

Tallinna ülikooli avalik kiri Mart Helmele: palume teil esitada konkreetsed tõendid oma väidete tõestuseks (148)

Ohtuleht.ee, 18. juuli 2019, 19:04
Foto: Robin Roots
Tallinna ülikool saatis avaliku pöördumise siseminister Mart Helmele, kes võttis kolmapäeval taaskord sõna õppeasutuse pakutava kõrghariduse kohta. Ülikool ootab EKRE juhilt konkreetseid tõendeid esitatud väidete tõestamiseks ning nende puudumisel nõuab avalikku vabandamist. 

Õhtuleht avaldab avaliku kirja täismahus.

Lugupeetud siseminister Mart Helme

Samal teemal

Soovime selgitusi seoses Teie poolt 17. juulil avalikus meedias Tallinna Ülikooli aadressil tehtud märkuste kohta, kus ütlesite BNS-ile Tallinna Ülikooli kohta muuhulgas järgmist:

"Mina ei kritiseeri õpetajaid, mina ei kritiseeri tõsiseid teadlasi. Mina kritiseerin seda propagandaasutust, mis on lasknud õpetamise taseme teatud valdkondades, teatud aladel allapoole igasugust arvestust."

Palume Teil esitada konkreetsed Tallinna Ülikooli õppekavad, milles õpetamise tase on allapoole igasugust arvestust ning tõendid, millel sellised hinnangud põhinevad. Tallinna Ülikool, nagu ka kõik teised Eesti ülikoolid, peab õppetöö läbiviimiseks omama õpetamise õigust. Omame õpetamise õigust kõigis õppekavagruppides, milles me õpet läbi viime ja õppekavasid hinnatakse regulaarselt sõltumatute rahvusvaheliste ekspertide poolt. Ülikoolide õppekvaliteedi hindamist viib läbi Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur. Samuti on Tallinna Ülikool läbinud positiivselt teaduse evalveerimise, mida korraldab Eesti Teadusagentuur.  Eelnevast tulenevalt vastab Tallinna Ülikooli kõikide õppekavade kvaliteet seatud nõuetele.

Palume Teil esitada konkreetsed tõendid oma väidete tõestuseks ja nende puudumisel nõuame avalikku vabandamist.

Lugupidamisega

Tiit Land, rektor
Priit Reiska, õppeprorektor
Katrin Niglas, teadusprorektor
Andres Jõesaar, arendusprorektor loometegevuse ja koostöösuhete alal

148 KOMMENTAARI

õ
20. juuli 2019, 04:24
Õpetussõnad Saalomoni tarkus 21:1 Kuninga süda on Issanda käes nagu veeojad: tema juhib seda, kuhu ta iganes tahab. 2 Kõik mehe teed on ta enese silmi...
(loe edasi)
k
Kodanik 19. juuli 2019, 19:49
Millise õigusega raisatakse maksumaksja raha ülikoolide õppeainetesse ja uurimistesse, mida tavakodanik mitte kunagi ei vaja. "Toodang" lähe...
(loe edasi)
Loe kõiki (148)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee