Eesti uudised

Täiendatud! Artikkel ilmus algselt 18.07

Prokuratuur viis Marti Kuusiku perevägivalla süüdistuse kohtusse (168)

Marvel Riik, 6. august 2019 19:19
Marti Kuusik.Foto: Robin Roots
Naisepeksusüüdistuste tõttu ametist tagasi astunud endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik peab astuma õigusemõistja palge ette. Süüdistus on küll juba kohtus, aga täpset istungipäeva pole veel teada.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo saatis kriminaalasja kohtusse eelmisel reedel. „Meil on tõendid olemas,“ rääkis Merilo Eesti Ekspressile, et asjaga on tõsi taga ning kogu kaasus ei põhine ainult siseveendumusel.

Samal teemal

Kahtluse kogutud materjalide pinnalt esitas prokuratuur juba juuni alguses. Need põhinesid kevadel Eesti Ekspressis avaldatud väidetel, et Kuusik on aastaid oma abikaasa vastu vägivaldne olnud. Omapoolsete märkuste tegemiseks oli Kuusikul ja tema meeskonnal aega 15. juulini.

Kahe kuu eest ütles Kuusik ERRile, et kahtlustuse esitamise asjaolus pole midagi dramaatilist. „See on menetluses tarvilik samm, selleks et üldse oleks võimalik minuga rääkida, politsei kutsus mind välja ja rääkis,“ selgitas Kuusik juuni alguses. Enda sõnul oli ta toona käinud vaid ainult ühel ülekuulamisel, sama olevat teinud ka tema abikaasa. Kuusik avaldas ka soovi, et ehk jõuab nüüd selgus majja.

Kuusik püsis ministriametis rekordiliselt vähe, kõigest poolteist päeva. Ta on võtnud ette ka kohtutee, et saada lahkumise eest hüvitiseks kuue kuu palga suurune summa. Vabariigi seadus ütleb, et tagasi astunud, umbusaldatud või peaministri ettepanekul lahkunud ministril on selleks ka täielik õigus. Kogu Kuusikule kuuluv summa oleks sel juhul 31 000 eurot.

Samas ei kehti reegel vabatahtliku loobumise korral – nagu tegi ka Kuusik. „Soovin tagada ametisse asunud valitsusele töörahu ning tuua oma erakond (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) rünnakute alt välja,“ põhjendas ta. „Loobun ministriametist mitte selle tõttu, et süüdistused minu vastu oleksid tõsi, vaid vastupidi – selleks, et keskenduda enda kaitsmisele kriminaalasjas ja oma hea nime taastamisele.“ Samuti soovis ta säästa oma perekonda meedias toimuvast psühhoterrorist.

Hiljem on Kuusik küll väitnud, et tegelikult teda sunniti kohast loobuma. Ametis oldud aja eest sai Kuusik palka töötasuna 374,5 ja esindustasuks 74,9 eurot.
Õhtuleht proovis eile saada tulutult kommentaari Kuusikult ja tema kaitsjalt.

Samal teemal

08.10.2019
Riiki esindav vandeadvokaat: Marti Kuusiku hüvitisenõue on alusetu
04.10.2019
Vägivaldse sadisti kümme koostisosa Daniel Sepa näitel
01.10.2019
Marti Kuusikut süüdistatakse naisele vähemalt neljaks nädalaks tervisekahjustuse põhjustamises
12.06.2019
Jüri Ratas: mina Kuusiku asemel hüvitist ei nõuaks