MIDAGI SUURT ON TOIMUMAS: Neljapäeva õhtusele Metallica kontsredile saabunud fännid naudivad täiel rinnal Tartut.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 18. juuli 2019 17:05
Lõunane aeg Tartus Rüütli tänaval on sama palju rahvast tulvil, kui tavaliselt reede või laupäeva õhtul. Kõikide kohvikute lauad-toolid on hõivatud ettekandjate võõrkeelte oskus pannakse tõsiselt proovile. Kogu see armaada liigub õhtuks Raadile Metallica kontserdile.

Nii ülikooli kohviku alune Jazzklubi, lokaal Pahad Poisid kui ka Rüütli tänava pillipood mängitavad Metallica muusikat, ainuüksi riidepoe keldriruumides pesitsev õllerestoran söandab tänavakõlaritest mängida Billy Sommerville’i. Riietuses on enamuses must, nahktagid ja Metallica kirjadega t-särgid.

Eesti Rahva Muuseumi taha jääval endise sõjalennuvälja ruleerimisrajal peetakse neljapäeva õhtul maha suurejooneline Metallica kontsert. Poolteist tundi enne väravate avamist oli A-väravate juures küll üsna vaikne, kuid mida aeg edasi, seda rohkem rahvast sinna kogunes ja mõne aja pärast jõuavad sinna ka Rüütli tänaval peesitanud.

Kõik piletid Metallica kontserdile müüdi välja. Korraldajad ootavad kokku 60 000 külastajat, koos kontserti teenindava personaliga peaks Raadil viibima 67 000 inimest. Linna kodulehekülje andmetel on Tartus 94 933 elanikku.