Eesti uudised

FOTOD | Pool Tartut juures: Metallica fännid täidavad ülikoolilinna rõõmsa meluga (7)

Asso Ladva, 18. juuli 2019 17:05
MIDAGI SUURT ON TOIMUMAS: Neljapäeva õhtusele Metallica kontsredile saabunud fännid naudivad täiel rinnal Tartut.Foto: Aldo Luud
Lõunane aeg Tartus Rüütli tänaval on sama palju rahvast tulvil, kui tavaliselt reede või laupäeva õhtul. Kõikide kohvikute lauad-toolid on hõivatud ettekandjate võõrkeelte oskus pannakse tõsiselt proovile. Kogu see armaada liigub õhtuks Raadile Metallica kontserdile.

Nii ülikooli kohviku alune Jazzklubi, lokaal Pahad Poisid kui ka Rüütli tänava pillipood mängitavad Metallica muusikat, ainuüksi riidepoe keldriruumides pesitsev õllerestoran söandab tänavakõlaritest mängida Billy Sommerville’i. Riietuses on enamuses must, nahktagid ja Metallica kirjadega t-särgid.

Eesti Rahva Muuseumi taha jääval endise sõjalennuvälja ruleerimisrajal peetakse neljapäeva õhtul maha suurejooneline Metallica kontsert. Poolteist tundi enne väravate avamist oli A-väravate juures küll üsna vaikne, kuid mida aeg edasi, seda rohkem rahvast sinna kogunes ja mõne aja pärast jõuavad sinna ka Rüütli tänaval peesitanud.

Kõik piletid Metallica kontserdile müüdi välja. Korraldajad ootavad kokku 60 000 külastajat, koos kontserti teenindava personaliga peaks Raadil viibima 67 000 inimest. Linna kodulehekülje andmetel on Tartus 94 933 elanikku.

Samal teemal

19.06.2019
Tartu läheb Californiasse: Metallica stiilis linnasildid rändavad bändi prooviruumi
19.06.2019
FOTO | Kuhu ma sattusin? Metallica trummarit huvitas muuseumis Raadi lennuvälja lugu
19.06.2019
Metallica kontserdikülastaja: platsilt lahkudes hakkas purgimeres silma ka kasutatud preservatiiv
19.06.2019
LUGEJA: Metallica Raadil oli äge, aga bändi nägemiseks pidin sõpra ahistama ja kukile ronima