Eesti uudised

MAAELUMINISTER MAASIKAPAANIKAST: ma ei teadnud värske ministrina probleemist midagi (38)

Liina Hallik, 18. juuli 2019 14:29
Maaeluminister Mart JärvikFoto: Stanislav Moshkov
Balti jaama turul täna veterinaar- ja toiduameti maasikareidil osalenud maaeluminister Mart Järvik lubas Õhtulehele, et maasikapaanika saab välja juuritud. Juba praegu võiks Eesti inimene ministri kinnitusel olla kindel, et saab turult Eesti maasikaid ostes kodumaised marjad. "See võib olla üksikjuht, et see nii ei ole, aga me juurime need üksikjuhud ka välja," sõnas Järvik. 

Millal saate ametkondadelt tegevuskava, mida "maasikapaanikaga" ette võetakse ja millised muudatused tulevad?

Samal teemal

Sellega on asi lihtne. Kui see skandaal puhkes, sai antud esmajärjekorras veterinaar- ja toiduametile, aga ka põllumajandusametile väga selge käsk: kontrolli tugevdada ja turgudel kord majja lüüa.

Täna käisin ka ise hommikul turul ja on väikeseid segadusi veel nendega, kellel ei ole saatelehed korras. Täna oli kaks juhtumit, kus müüdi väidetavalt Lõuna-Eestist kokku ostetud maasikaid, aga ei olnud talude saatelehti, kust need pärit on. Ametnikud olid kaasas, võeti proovid, võeti dokumentide koopiad ja asi menetletakse lõpuni. Saab selguse, kust need maasikad tegelikult pärit olid. Ma arvan, et selliste juhtude arv on ainult mõni protsent, kus püütakse veel šlikerdada või ostjat petta. Trahvimäärad on selleks piisavalt suured, et kord majja saada.

Kas Eesti inimene võib olla kindel, mida ta turult ostab?

Eesti inimene võib olla valdavalt kindel, et Eesti maasikat ostes ta saabki Eesti maasika. See võib olla üksikjuht, et see nii ei ole, aga me juurime need üksikjuhud ka välja.

Miks hakati probleemiga tegelema alles pärast Maalehe ja Õhtulehe sekkumist?

Mina värske ministrina ei teadnud asjast esiteks midagi. Petjaid on ikka aegajalt olnud ja kui ajakirjandus on tubli töö ära teinud, miks me ei peaks seda jätkama ja juurimagi välja kõik need pettusejuhud.

Maasikate päritolupettuse kahtlus tekkis juuli alguses, kui Õhtuleht tabas öisel ajal keskturult Leedu reka, milles olnud maasikaid müüdi järgmisel hommikul turul Eesti maasikate pähe. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee