Eesti uudised

Pidutsevad turistid hirmutavad kohalikke ja kahandavad kinnisvara väärtust (11)

Eesti Päevaleht, 18. juuli 2019 07:16
Foto: Robin Roots
Aktiivsemates turismipiirkondades soovib mitu korteriühistut turvalisuse tagamiseks keelata oma majas korterite lühiajaliselt üürile andmise, samuti on maaklerid hädas nendes piirkondades korterite müümisega.

Eesti korteriühistute liidu juristi Irina Reva sõnul kurdetakse liidule lühiajaliselt välja üüritud korteritega seotud probleeme üle Eesti, aga sagedamini on muresid Tallinnas, Pärnus ja Haapsalus. Korteriühistu peab suuremaid kulutusi kandma, et maja korras hoida – tihedamini koristama, turvakaamerad paigaldama, remonti tegema – ja konflikt majaelanikega võimendub tihti olukorras, kus korteri üürileandja ise majas ei ela. Reva nentis, et korteriühistul ei ole õigust korteri lühiajalist väljaüürimist, näiteks Airbnb veebikeskkonna kaudu, oma majas ära keelata, kuid ometi seda tehakse, sest naabrid ei tunne end pidevalt korterist läbi voorivate turistide pärast turvaliselt.

Hädas on ka maaklerid, kes üritavad aktiivsemates turismipiirkondades kortereid maha müüa, kuna korteriostjad hindavad aina rohkem vaikust ja nii mõnelgi korral on samas majas asuv hostel saanud müümisel määravaks.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.