Maailm

Saksamaa valitsus toetab kooli- ja lasteaialaste kohustuslikku vaktsineerimist (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. juuli 2019 22:10
Foto: PantherMedia/Scanpix
Saksa valitsus toetab eelnõud, mis teeks kooli- ja lasteaialaste leetrite vastu vaktsineerimise kohustuslikuks, vahendab Deutsche Welle.

Vanemaid, kes lapsi ei vaktsineeri, ootaks seaduse jõustumise korral kopsakas trahv – kuni 2500 eurot. Seadus ei puudutaks vaid õppureid, vaid ka õpetajaid, kes samuti hiljemalt 2021. aasta 31. juuliks peavad esitama tõendi sellest, et on leetrite vastu vaktsineeritud. Lisaks kehtiks vaktsineerimiskohustus meditsiinitöötajatele ning kõigile asüülitaotlejaid ja põgenikke majutavate asutuste töötajatele, samuti asukatele endilegi.

Eelnõu pole veel seaduseks saanud, selle peab üle vaatama ja vastu võtma Bundestag. Kuid valitsuse toetus on sel olemas. Vastu võtmise korral hakkaks see kehtima järgmise aasta 1. märtsil. Mõistagi oleksid selle täitmisest vabad vaktsiinitalumatusega inimesed ja need, kel leetrid kunagi juba läbi põetud.

Leetrid on äärmiselt kergesti nakkav haigus, mille kulg võib olla väga raske ning võib tüsistuste ja komplikatsioonide korral isegi surmaga lõppeda.

Samal teemal

11.07.2019
VAKTSINEERIMA! „Emad on ära unustanud, kui palju on lapsi maetud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee