Seisukoht

Seisukoht | Mida oma eluga peale hakata? (7)

Reti Jõerand, suvereporter, 17. juuli 2019, 16:50
Kuu aega tagasi lõpetasin gümnaasiumi ja seisin elu raskeima valiku ees: mida nüüd edasi teha? Teadsin vaid seda, et soovin kohe ülikooli minna. Vaba aasta või farmitöö Austraalias ei ole minu teema. Ilmnes aga suur probleem – ma ei teagi, mida tahan õppida!

Aastate jooksul on mul peas keerelnud eri mõtteid. Põhikooliajal tahtsin saada geenitehnoloogiks ja hambaarstiks. 10. klassis soovisin saada treeneriks või kehalise kasvatuse õpetajaks, sest armastan sporti üle kõige.

Juunis, kui algas ülikoolidesse sisseastumine, olin täiesti kindel, et lähen Tartusse õppima kehalist kasvatust ja sporti. Teine valik oli sealne arstiteaduskond. Paari päeva pärast võtsin aga mõlemad avaldused tagasi ja kandideerisin hoopis geenitehnoloogiasse ja õigusteadusesse. Pääsesin sisse mõlemale erialale.

Asja teeb veelgi segasemaks, et sain sisse ka sisekaitseakadeemiasse politseiteenistuse erialale. Veel enam, olin oodatud õppima Tallinna tehnikaülikooli nii ärinduse kui ka avaliku halduse erialale. 

Mida nüüd ometi peale hakata? Murdsin pead igal võimalikul hetkel. Pere, sõbrad ja kolleegid elasid mulle siiralt kaasa. Esmaspäeval tegin raske südamega valiku: asun õppima õigust. Miks just seda? Päris ausalt öeldes – ikka veel ei tea!

7 KOMMENTAARI

s
Soovitus: 19. juuli 2019, 20:58
KÕIGEPEALT saa teada mida tahad õpida ja alles siis hakka tõmblema. Jätad igal juhul endast targema mulje.
t
T.Mets 19. juuli 2019, 19:50
Nagu näha, noor inimene,oled sa valikute ristteel, aga teostada saad vaid üht valikut. Praegu kõige tulutoovam on saada parteibroileriks, seda ükskõi...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee