Maailm

Tulistajad tapsid Kurdistanis Türgi diplomaadi (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. juuli 2019, 15:43
Restoran, kus tulistamine toimusFoto: Reuters/Scanpix
Iraagi Kurdistanis hukkusid tulistamises Türgi diplomaat ja üks tsiviilisik. Rünnak toimus Arbili linna restoranis, kus diplomaat parajasti lõunastas, vahendab BBC.

Veel pole teada, kes rünnaku korraldas ja mis põhjusel. Algul oli juttu kolmest ohvrist, praegustel andmeteil on hukkunuid kaks. Üks neist on Türgi asekonsul, kes suurema rühma inimestega restoranis einestas. Tulistajaid oli mitu, otsekohe pärast mõrvatööd jooksid nad sündmuskohalt minema. 

Iraagi võimude sõnul oli teine hukkunu iraaklane, kes istus Türgi konsuli kõrvallauas. Üks teine Iraagi kodanik sai raskelt vigastada.

Kurdistan on piirkond, mis jääb tänapäeval Türgi, Iraagi, Süüria ja Iraani aladele. Sageli nimetatakse kurde maailma suurimaks oma riigita rahvaks. Türgi ja kurdide suhted on äärmiselt kehvad, sageli ründavad Türgi sõjajõud Iraagi päritolu kurdi omakaitseväelasi. Ka praegu piiravad Türgi väed Kurdistani Töölispartei võitlejate üksusi. Ükski kurdi organisatsioon või liikumine rünnakut esialgu omaks pole võtnud, Töölispartei eitab seotust rünnakuga. Türgi valitsus  lubas küll kohe kiiret kättemaksu, ent pisut hiljem möönis välisminister Mevlut Cavusoglu, et rünnaku sihtmärgiks võis olla hoopis hukkunud iraaklane, mitte Türgi diplomaadid.

Kurdistani Töölispartei ja Türgi vahelises 1984. aastast käinud konfliktis on surma saanud enam kui 40 000 inimest.

2 KOMMENTAARI

t
Toomas Greenfeldt 17. juuli 2019, 22:53
Kurdistani iseseisvus tuleks kohe välja kuulutata ja Kurdistan peab tuumapommid endale muretsema selliseid tuumapommid mis saadeti Jaapanisse.
o
Odin 17. juuli 2019, 20:10
Mitte tulistajad ei tapnud, vaid Türgi diplomaat suri talle korraldatud atendaati tulemusena. N.ö. lambist ei tulista keegi - ajend ehk põhjus peab olema.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee