Maailm

Mõrva eestlaste kaela määrida üritanud Austraalia roimarvennad jäid süüdi (6)

Toimetas Viljar Voog, 17. juuli 2019 15:21
Perthi politsei.Foto: Greg Wood/AFP/Scanpix
Kaks austraallasest venda jäid kodumaal süüdi äripartneri võikas mõrvas, vahendab 9news. Meeste endi sõnul oli tegelikult roimariteks eestlaste jõuk, kes nemad, vaesekesed, süüdi lavastas.

Ambrose John Clarke (54) ja Xavier Gerard Clarke (52) tapsid 2011. aastal endise äripartneri Peter Davise (toona 57). Nimelt oli Clarke Ambrose’i arvates lörri läinud partnerluse tõttu talle võlgu umbes 300 000 Austraalia dollarit (187 000 eurot): Kui kantpeadest inkassaatorid meest maksma ei veennud, läks asi vägivaldseks. Vennad meelitasid Davise uue äriplaaniga tutvumise sildi all endaga kohtuma ja andsid talle peksa. Selle rünnaku tulemusel ütles aga ohvri süda üles ja ta hukkus. Davise surnukeha leiti päev hiljem tema auto pagasiruumist.

Sündmuse tegi seda võikamaks, et laiba avastas Davise poeg, kes juhuslikult isa autot märkas. Sealsamas parklas viibis tol hetkel ka Ambrose Clarke, kes põgenes oma sõidukis ja rammis sealjuures noore Davise autot.

Clarke’ide kaitsjate sõnul olevat mehed aga puhtad kui prillikivid ja tegelikult ründas Daviest hoopis jõuk eestlasi, kel oli mehega oma kana kitkuda. Needsamad kriminaalsed eestlased paigutasid siis ka kõikjale süütõendeid, mis Clarke’ide süüle viitavad – vennad ise ei olevat lihtsalt nii lollid, et kõike seda vedelema jätta.

Vandekohus juttu uskuma ei jäänud. Tegelikult mõisteti mehed mõrvas süüdi juba 2013. aastal ja neile määrati vähemalt 18 aastat pikk vanglakaristus. Mullu kevadel kohtuotsused aga tühistati ja Clarke’id pidid taas kohtupinki astuma. Vandekohus arutas päevakese jagu, kuid otsus jäi muutumatuks – süüdi! Karistuse pikkus selgub 6. septembril

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee