Krimi

ŠOKIVANGISTUS: purjuspäi väikelapsi ja imikut sõidutanud mees saadeti otse trellide taha (5)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. juuli 2019 14:14
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nädalavahetusel pidas Ida prefektuuri politsei Lääne-Virumaal kinni kaks joobes sõidukijuhti, kelle joove oli üle 2 promilli ning kelle sõidukites viibisid alaealised lapsed.

„Kokku oli sõidukites kuus last. Ühe juhtumi puhul oli sõidukis 3kuune imik ning teise puhul olid joobes ka kõik alaealised,“ selgitas Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste. 

Ühes sõidukis olid lapsed vanuses 3 kuud, 4 aastat ja 6 aastat. Teises sõidukis oli kaks 15aastast last ja üks 16aastane. „Joobes juhtimine ei ole ega saagi olla ühiskonnas kuidagi aktsepteeritav, kuid seada ohtu nii pisikesed ja maailma alles avastavad lapsed, on eriti hoolimatu..mul pole sõnu,“ ütles politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste.

Eile tunnistas Viru Maakohus 40aastase mehe mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises süüdi ning mõistis talle karistuseks kaks aastat vangistust, millest kuulub kohe ärakandmisele üks kuu. Ülejäänud karistust ei pöörata tingimisi täitmisele, kui süüdistatav ei pane kaheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab käitumiskontrolli ajaks talle pandud kontrollnõudeid ja kohustusi.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ain Tali sõnul kohustati meest käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi ning alluma alkoholismivastasele ravile. „Varasemalt on meesterahvas kriminaalkorras karistatud joobeseisundis sõiduki juhtimise eest,“ lisas prokurör Tali.

22aastasele noormehele mõistis kohus karistuseks kaheksa kuud vangistust, mis ei pöörata tingimisi täitmisele, kui noormees ei pane üheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustused. „Ka sellele mehele pandi kohustuseks käitumiskontrolli ajal mitte tarvitada alkoholi. Lisakaristusena võetakse mehelt ära mootorsõiduki juhtimise õigus kaheksaks kuuks,“ selgitas prokurör Ain Tali.

Kohtuotsused pole veel jõustunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee