KOSMOSETULNUKAS: USA kosmoseinsener Boyd Bushman (1936 - 2014) väitis surmaeelse videoointervjuus, et USA õhujõudude salabaasis Area 51 töötavad kosmosetulnukad ja näitas nende pilte. 
Greete Kõrvits, Aadu Hiietamm 18. juuli 2019 10:00
Facebookis on kolmapäevase seisuga andnud 1,5 miljonit inimest nõusoleku osaleda tormijooksus USA õhujõudude salabaasile Area 51, kus arvatavalt uuritakse tulnukaid ja nende kosmoselaevu. Lisaks 1,5 miljonile potentsiaalsele osalejale on 1,1 miljonit märkinud end huvitunuks. Kuigi tegemist on internetinalja ehk meemiga, võtavad USA õhujõud tormijooksuplaani tõsiselt. Õhujõudude esindaja Laura McAndrews ütles ajalehe Washington Post vahendusel, et nad ei soovita kellelgi tungida alale, kus õpetatakse välja USA relvaüksusi.    

„Jookseme Area 51le tormi, nad ei saa meid kõiki peatada,“ kutsutakse Facebookis kõiki soovijaid üles vallutama 20. septembril vandenõuteoreetikute ja müstikahuviliste üht suurimat huviobjekti, Nevada osariigi lõunaosas asuvat USA õhujõudude salabaasi Area 51 (Piirkond 51), mis on juba aastakümneid andnud kõneainet kõikvõimalikele vandenõuteoreetikutele, kelle arvates uuritakse seal tulnukaid ja nende kosmoselaevu.

USA võimud tunnistasid alles 2013. aasta augustis ametlikult, et niisugust nime kandev salabaas on tõepoolest olemas. Luure Keskagentuuri (CIA) avalikustatud saladokumentides anti teada, et selles baasis toimusid näiteks luurelennukite U-2 ja A-12 arendustööd.

Naruto stiilis“ rünnak

Tormijooks on inspireeritud Jaapani manga- ja animesarjast „Naruto“. Tormijooksu korraldajad soovitavad ala vallutada „Naruto stiilis“ rünnakuga. Jaapani koomiksisarjas jooksevad tegelased tormi pea ees, käed tahapoole sirutatud. „Küll me jookseme kiiremini kui nende kuulid,“ kuulutavad ürituse loojad uljalt.

KOGUNEMISKOHT: Area 51 Alien Center on turistidele mõeldud restoran. Foto: Jason O. Watson / Alamy

Paraku ei pruugi üritusest siiski kasu olla neile, kel Area 51 suhtes tõsine ja siiras huvi. Tegemist on ilmselge internetinaljaga ehk meemiga. Nimelt on tormijooksu korraldajateks märgitud tavaliselt meeme jagavad lehed. 

Sellest hoolimata hoiatas USA õhujõudude esindaja Laura McAndrews  võimalikke tormijooksjaid, et USA õhujõud  on valmis igal ajal Ameerika Ühendriike ja tema vara kaitsma. McAndrews lisas, et õhujõud on Facebookis välja kuulutatud üritusest informeeritud ning jälgivad arenguid. 

Kosmoseinseneri pihtimus

Kavandatava „tormijooksuga“ Area 51le meenub  USA kosmoseinsener Boyd Bushmani (1936 - 2014) surmaeelne videoointervjuu, milles ta väitis, et kosmosetulnukad on olemas ja nad töötavad salabaasis Area 51 USA valitsuse teenistuses. 

78aastaselt surnud Boyd Bushmanil jäi seljataha 40aastane karjäär relva- ja kosmosetööstuses. Viimati töötas ta kontsernis Lockheed Martin, mis muu hulgas on ehitanud rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) osi ja kosmoseteleskoobi Hubble. Bushmani sõnul aitasid neid konstrueerida tulnukad. Bushmani enda tööülesannete hulka kuulus tulnukate purunenud kosmosesõiduki parandamine.

Bushmani sõnul saabusid salabaasis Area 51 töötavad tulnukad planeedilt Quintumnia, mis asub Maast 68 valgusaasta kaugusel. Tulnukate lend meie koduplaneedile Maale kestab aga vaid 45 minutit. Nende kosmosesõiduk sarnaneb klassikalise lendava taldrikuga, mille läbimõõt on 11,5 meetrit.

Bushmani väitel teadis ta vähemalt 18 tulnukat, kes on baasis Area 51 USA salaprojektides kaasa löönud. Üks või kaks nendest olid viis aastat tagasi umbes 230 aastat vanad.

 Bushmani nähtud tulnukad on 130–150 sentimeetrit pikad. Neil on suured mustad pilusilmad ning hall ja lihavärvi nahk. Nende käed on sarnased inimeste kätega, kuid ebatavaliselt pikkade sõrmedega. Varbaid on tulnukatel viis, kuid need on kokku kasvanud.

Busmani väitel käib salabaasis Area 51 töö ööpäev läbi, et ehitada valmis tulnukate kosmosesõiduki omadustega kosmoselaev. See on väga ohtlik töö, mis on võtnud elu 39 ameeriklaselt. 

Oma väidete tõestuseks näitas Boyd Bushman videointervjuus hulgaliselt fotosid. Nendel on kujutatud ka tulnukaid. Kriitikud seadsid fotode autentsuse tõsise kahtluse alla, sest nendel kujutatud tulnukad sarnanevad mänguasjakauplustes müügil olevate leludega. 

Bushman ei saa enam uusi tunnistusi anda, sest ta suri ligi viis aastat tagasi  Surmaeelses intervjuus põhjendas ta oma varasemat vaikimist salabaasis Area 51 toimuvast sellega, et kõik, kes seal töötavad, peavad andma vaikimisvande.