Maailm

Uuendatud kell 14

ÜLLATUS: Saksamaa uueks kaitseministriks sai CDU liider Annegret Kramp-Karrenbauer (37)

Aadu Hiietamm, 17. juuli 2019, 14:00
Uus kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul), Ursula von der Leyen ja Angela Merkel kolmapäeval Bellevue lossis toimunud pidulikul tseremoonial. Foto: AFP/Scanpix
Saksamaa senine kaitseminister Ursula von der Leyen valiti teisipäeva õhtul Euroopa Parlamendis Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks. Vaevalt tund aega hiljem anti Berliinis teada, et uueks kaitseministriks saab juba kolmapäeval Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juht Annegret Kramp-Karrenbauer.   

Otsus oli üllatav, sest Annegreth Kramp-Karrenbauer ütles alles juuli algul ajalehele Bild antud intervjuus, et CDUs on palju teha ning ta on valinud teadlikult riigiameti asemel parteiameti.

Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul), Ursula von der Leyen ja Angela Merkel. Foto: AFP/Scanpix

 Kramp-Karrenbauer valiti CDU juhiks mullu 7. detsembril, kui parteid 18,5 aastat juhtinud Angela Merkel oli otsustanud parteijuhi koha maha panna ning piirduda kuni järgmiste parlamendivalimisteni valitsuse juhtimisega.

Kaitseministri ametikoht annab Kramp-Karrenbauerile valitsuskogemuse ning tuleb kasuks, kui ta peaks järgmistele parlamendivalimistele minema liidukantslerikandidaadina.

Täna 65aastaseks saanud Angela Merkel andis valitsuse istungil Euroopa Komisjoni presidendiks valitud senisele kaitseministrile Ursula von der Leyenile liilekimbu. Foto: AP/Scanpix

Saksa meedia spekuleerib samuti võimalusega, et kui Angela Merkel peaks enne 2021. aasta sügisel toimuvaid korralisi parlamendivalimisi liidukantsleri kohalt tagasi astuma, siis saab nüüd liidukantsleri kohusetäitjaks nimetada just Merkeli soosiku Kramp-Karrenbaueri.

Ennelõunal Bellevue lossis toimunud tseremoonial nimetati Annegret Kramp Karrenbauer ametlikult kaitseministriks. Puhkusel olevat liidupresidenti Frank-Walter Steinmeierit asendas Berllini linnapea Michael Müller, kes on praegu Bundesrati (Liidunõukogu) presidendi asetäitja. 

Ametivande annab uus kaitseminister tuleval kolmapäeval toimuval Bundestagi (Liidupäev) eriistungil.  

Samal teemal

16. juuli 2019, 20:25
TEHTUD! Ursula von der Leyen valiti Euroopa Komisjoni presidendiks
12. juuli 2019, 12:10
IKKAGI TERVISEHÄIRE. Värisemishoogu kartnud Angela Merkel kuulas riigihümni istudes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee