Maailm

Eesti ühines ÜRO Julgeolekunõukogus EL-i riikide Ukraina-avaldusega (5)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. juuli 2019, 10:55
ÜRO julgeolekunõukoguFoto: AP/Scanpix
Eesti ühines viie praegu ÜRO Julgeolekunõukogusse kuuluva Euroopa Liidu riigi avaldusega Ukraina toetuseks, milles taunitakse Krimmi annekteerimist ja nõutakse Venemaalt vangistatud Ukraina mereväelaste vabastamist.

ERRi uudisportaal kirjutas, kuidas Eesti, Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Belgia, Poola ja Saksamaa poolt tehtud avalduses seisab kirjas, et need kuus riiki toetavad täielikult Ukraina iseseisvust, suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

Samal teemal

Samuti kutsuvad kuus riiki oma avalduses Venemaad vabastama 25. novembril Kertši väinas vangistatud 24 Ukraina mereväelast, andma tagasi konfikseeritud laevad ning tagama Aasovi meres vaba liikluse.

Euroopa Liidu kuuik ootab Venemaalt ka, et see lõpetaks konflikti õhutamise Ukrainas, toetaks Minski kokkulepete elluviimist, lõpetaks Ida-Ukrainas tegutsevate separatistide rahalise ja sõjalise toetamise ning Vene passide väljastamine Donbassis elavatele Ukraina kodanikele.

Lõpetuseks märgivad riigid, et kolmapäeval, 17. juulil möödub viis aastat Amsterdamist Kuala Lumpurisse suundund Malaysia Airlinesi lennuki allatulistamisest Ukrainas Donetski oblastis, mille hukkus 298 inimest.

5 KOMMENTAARI

h
harry 18. juuli 2019, 09:30
15 Tarkus rajas enesele inimeste keskel igavese aluse, mis usaldatakse nende järeltulijaile. 16 Issanda kartus on täiuslik tarkus, ja see küllastab in...
(loe edasi)
m
17. juuli 2019, 21:43
Molotov-Rippentropi paktiga jagati Poola Saksamaa ja NSV Liidu vahel kusjuures Ida-Poola liideti Ukrainaga. Varsti on aastapäev. Krimm aga on Nikita ...
(loe edasi)
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee