Eesti uudised

Swedbank teenis Eestis viimase poolaastaga ligi 100 miljonit eurot kasumit (9)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. juuli 2019 10:16
Swedbanki Tallinna peakontor Liivalaia tänavalFoto: Tiit Tamme
Swedbank Eesti 2019. aasta teise kvartali kasum langes 97,4 miljoni euroni, mis on 0,9 protsenti madalam võrreldes 2018. aasta sama perioodiga. Langus tulenes kõrgematest kuludest ja laenukahjumitest.

Puhas intressitulu kasvas 5,4 protsenti. Kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud. 

Laenuportfell kasvas 6,7 protsenti nii era- kui ärikliendi segmendis. Hoiused suurenesid 4,9 protsenti.

Puhas teenustasutulu kasvas 6,7 protsenti. Kasvu toetasid peamiselt suurenenud kaartide ja maksete töötlemise tulud. Puhastulu finantsinstrumentidelt kasvas 39 protsenti tänu investeeringute positiivsele ümberhindlusele. Muud tulud kasvasid 15 protsenti eelkõige tänu suurenenud kindlustustuludele. 

Swedbank jätkab koostööd erinevate jaemüügikettidega, et parandada sularaha kättesaadavust, eriti maapiirkondades, kasutades selleks sularaha väljamakse teenust. Kliendid saavad sularaha võtta välja erinevatest toidupoodidest või bensiinijaamast.

Kõik Swedbanki pensionifondid on näidanud väga head tootlust.

Mais kuulutati Eesti suurimal iduettevõtlus- ja tehnoloogiakonverentsil Latitude59 välja Prototroni kevadvooru võitjad. Parimate äriideede vahel läks jagamisele 60 000 eurot.

Swedbank on pangandussektoris jätkuvalt Baltikumi tuntuim kaubamärk ning asub ka lemmikbrändide pingereas kõikides Baltikumi riikides esikümne hulgas. Eestlased on Swedbanki hinnanud kolmandale kohale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee