Urmas ValgeFoto: Politsei- ja piirivalveamet
Eesti Ekspress 17. juuli 2019 07:26
Tatoveerimissalongi pidanud 52aastane Urmas Valge saadeti pedofiiliasüüdistusega kaheksaks aastaks trellide taha, kuna mees oli ära kasutanud 30 teismelist poissi ja tüdrukut.

Tartus Veski tänaval asuv tatoveerimissalong Tattoosky oli Valge jaoks ideaalne koht kuhu noori meelitada, lubades neile tasuta tatoveeringuid, alkoholi, suitsu ja uimasteid. Valge ei jahtinud lapsi, vaid teismelisi, kes omakorda teadsid, et kui kuskilt mujalt meelemürke ei saa, siis Urmase juurest ikka, kuid tasub olla ettevaatlik, sest Valge muutus purjutades agressiivseks, tikkus ligi ja üritas raha ning telefone lubades noortelt seksi osta.

Kuigi politsei sai toimuva kohta palju vihjeid, kulges nende uurimine alguses üle kivide ja kändude, sest Valge ja tema juures käivad teismelised pidasid üksteist sõpradeks – Valge oli noorte jaoks alati olemas, rääkis nendega ja aitas rahalisest kitsikusest välja, noored omakorda aitasid Valgel koristada, aknaraame värvida ja muid töid teha.

Tänu salajasele jälgimisele said korrakaitsjad mehe 2017. aastal kinni pidada ja kohtu ette viia, ning Valge süüdistustega tegelenud kohtunik Rutt teeveere sõnul on see juhtum ehe näide sellest, kuidas kodus üksinda jäänud noored hakkavad tuge mujalt otsima ja on selle võrra haavatavamad(näiteks ühele kannatanule oli Urmas Valge ainuke, kes rääkis temaga astronoomiast, mis oli tema jaoks väga oluline).

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.