Eesti uudised

MAASIKAPAANIKA! Õhtuleht testis Eesti marju, mida söönud mees oksendas öö läbi (151)

Liina Hallik , 16. juuli 2019, 20:25
Maasikad turulFoto: Julia Vakina

„Ärkasin öösel kõhukrampide peale, misjärel oksendasin sisikonna välja,“ räägib Priit, kes ostis Pärnu turult kastitäie maasikaid ning sõi ühe kilo jagu marju samal päeval ära. „Tervis on mul raudne, olen pea 11 aastat karske olnud. Oksendanud olen üldse paar korda elus ja nüüd selline reaktsioon!“ on ta šokeeritud. Priit kahtlustab, et marjad on mürgiga koos. Õhtuleht laskis Priidu „mürgimaasikaid“ analüüsida terviseameti keemialaboris. Selgus, et mürgistuse saamiseks pidanuks ta neid sööma kaks tonni.

Sellises reaktsioonis – mürgistus – pole viimaste uudiste valguses aga midagi erakordset. Turukauplejad üle Eesti tunnistavad, et kliendid on muutunud müüdavate aiasaaduste päritolu suhtes ülimalt kahtlustavaks.

Priit ostis Pärnu turult kuus kilo maasikaid 22. juunil ehk ajal, kui maasikapaanika polnud Eestis veel puhkenud. „Ema tellis, tahtis neist midagi teha. Ostsin kohe kuus kilo, sain kasti ka kaasa, kilohind oli 3,50,“ oli ta rahul. „Maasikad olid Eesti omad, sort Sonata, olid eriti suured marjad.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. august 2019, 08:39
TEADLASED ANNAVAD VASTULÖÖGI: eestlaste toidulaud ei olegi nii mürgine, kui riigikontroll väitis
18. juuli 2019, 14:29
MAAELUMINISTER MAASIKAPAANIKAST: ma ei teadnud värske ministrina probleemist midagi
11. juuli 2019, 16:48
Maasikatootja: kõik teavad, et marju turgudel segatakse
9. juuli 2019, 21:30
ÕHTULEHE TURU-UURING: kuidas nii, et Eesti maasikad tulevad turule Leedu rekas?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee