Eesti uudised

SÜGAVA PUUDEGA AUL PEDAJAS SAI ISAKS: „Mul on nüüd rohkem, kui eales unistasin!“ (65)

Katrin Helend-Aaviku, 16. juuli 2019, 19:55
ÕNNELIK PERE: „Minu jaoks ei ole vahet, kas on lapsendatud või oma laps. Ma armastan mõlemat võrdselt,“ kinnitab Aul, kellele Vanessa sünnitas hiljuti tütre Milli Annabeli. Aul on isaks ka Joeana Mariele, kes tuli sel aastal Filipiinidelt Eestisse ema juurde elama.Foto: Erakogu

Miski pole võimatu – see on Aul Pedajase (56) moto olnud kogu aja, mil ta on võidelnud inimväärse elu eest. „Ma olin nõus ka lapsendama. Aga nüüd läks nii, et mul on rohkem, kui eales unistasin!“ rõõmustab raskekujulist lihasnõrkust põdev liikumisvõimetu Aul, kes sai 5. juulil tütre isaks.

Kuidas omapäi ilma peale jäänud sügava puudega Aul Pedajas võttis paarkümmend aastat tagasi ette reisi Ameerikasse, et mitte sattuda Eestis hooldekodusse, sellest kirjutas Õhtuleht nelja aasta eest. Auli tervisliku seisundi tõttu ei võtnud aga Ameerika sotsiaalsüsteem teda omaks. Ei teinud seda ka Saksamaa, kuhu iseseisvust hindav Aul uute lootustega vaevalise tee ette võttis.

Sellest, mismoodi Aul kohtas internetis südamlikku filipiinlannat Vanessat, kuidas nende vahel armastus tärkas ja nad võtsid ette riskantse ja Auli jaoks ränkraske teekonna Eestisse, et siin koos oma elu nullist üles ehitada, kirjutas Õhtuleht kaks aastat tagasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. aprill 2017, 04:00
"Riskisin kõigega, et saada seda, mida ma kõige rohkem soovisin."
4. juuni 2015, 07:00
Eestis hätta jäänud sügava puudega mees alustas heategijate abil uut elu Saksamaal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee