Maailm

Avaldatud 16. juulil kell 20, uuendatud 17. juulil kell 15

PEENED SÖÖGID-JOOGID: merivähkidega maiustanud Prantsusmaa keskkonnaminister astus tagasi (9)

Toimetas Greete Kõrvits, Aadu Hiietamm , 17. juuli 2019, 15:00
Homaar ehk merivähk.Foto: PantherMedia/Scanpix
Prantsusmaa keskkonnaminister François de Rugy astus ametist tagasi süüdistatuna maksumaksja raha kulutamises kallite õhtusöökide ja oma kodu remondi peale. Mees ise eitab süüdistusi, kuid leidis, et kuulujutud ei lasknud tal oma tööd teha, vahendab Zeit Online.

45aastane François de Rugy on väga vihane Prantsuse meedia peale, süüdistades viimast tema lintšimises. Tema sõnul kulus tal kõlakate vastu võitlemisele nii palju energiat, et tööd ei jõudnudki enam teha. Seega, sõnas de Rugy, on mõistlikum ametist tagasi astuda. Ta on kaheksas minister, kes president Emmanuel Macroni valitsemisajal ameti maha paneb.

Õhtusöökidel osales kuni 30 inimest, kes olid peamiselt mehe ajakirjanikust abikaasa Séverine´i lähikonnast. Õhtusöökide eest tasus parlament.
Médiapart tõi eriliselt esile de Rugy isu peente veinide ja homaaride järele.

Armastust nende toodete vastu de Rugy eitas. „Mulle ei meeldi homaarid, ma ei söö neid, ma tegelikult üldse ei talu igasugu koorikloomi,“ vaidles de Rugy telekanalis BFMTV. „Austrid ei meeldi, vihkan kalamarja, šampus ajab mul pea valutama,“ loetles ta. Mees tunnistas siiski, et korraldas õhtusööke, kuid need käivat ameti juurde.
Kümme kuud keskkonnaministrina töötanud François de Rugy mantlipärijaks saab presidendikantselei teatel senine transpordiminister Elisabeth Borne.

 

9 KOMMENTAARI

m
17. juuli 2019, 19:19
mujal euroopas astutakse mingite vähkide pärast ministri kohalt tagasi,eestis varasta miljoneid ja oled ikka puhas poiss.
Õ
...... 17. juuli 2019, 18:27
Õppigu sõnades kartulikoori sööma ja poleks olnud mingeid probleeme. Elu oleks nagu reformarite aegu Eesti Vabariigis- ei mingeid muresi.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee