Seisukoht

Seisukoht | Silmakirjalik plastkõrs (5)

Sten Kohlmann, multimeedia toimetaja, 16. juuli 2019, 17:25
Foto: Pixabay
Plastikust joogikõrred on saatanast! Muusikud viskavad neid bäkkaritest välja, paljud riigid mõtlevad nende keelustamisele. Mitmed ettevõttedki käivad sama rada mööda ja ütlevad plastmassist kõrtele resoluutselt: „Ei!“

Iseenesest probleemi pole ja ideegi on tegelikult õilis. On ju plastmass üheks suurimaks rämpsmaterjaliks, mida ühele keskmisele inimesele ära visata meeldib. Tihtilugu vabanetakse enda prügist mõtlematult ja võttes arvesse, kuidas kõrs kaotab kasutaja silmis oma väärtuse hetkel, mil joogitops tühjaks saab, ei pea kaugele vaatama, miks kasutatud materjal on pinnuks silmas.

Küll aga üritatakse selle kasutamist piirata õige veidral ja kohati isegi silmakirjalikul kombel. Hiljuti on hakanud uute lahenduste poole piiluma vähemalt kaks suurt ettevõtet: McDonald's ja Apollo Kino. Esimene rõhub ostja südametunnistusele ning lisab topsile plastikkõrre vaid siis, kui klient küsib, teine aga lõpetab üleüldse plastmassist joogitoru kasutamise ning asendab need paberkõrtega. No milles siis küsimus?

Keskkonnasäästlikust tegevusest on nimelt raske rääkida, kuna mõlemad asutused kasutavad jookide kaanetamiseks endiselt plastikust kaasi. Saan aru, et räägime titesammudest, kuid miks teeme kõrtest patuoinad, ent tagauksest smugeldame samal ajal võrdväärses koguses plastikut sisse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee