Maailm

President Kaljulaid: Erasmuse programmiga saab Venemaa õpilastele demokraatiat tutvustada (51)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. juuli 2019, 16:51
Proua president Élysée palee eesFoto: AFP/Scanpix
14. juulil Bastille'i päeva puhul Prantsusmaad külastanud Eesti president andis vestluses väljaandega Ouest-France mõista, et ehkki Vene riigile peavad jääma kehtima Euroopa Liidu sanktsioonid, võiks EL huvi tunda Vene kodanikuühiskonna vastu.

President Kaljulaid rõhutas, et kuniks olukord Ukrainas ei lõpe, ei saa sanktsioone Venemaa suhtes kuidagi leevendada.

 „Milline tohutu pettumus see meie jaoks on,“ kirjeldas Kaljulaid.  „Kui oma iseseisvuse tagasi saime, poleks ettegi kujutanud, et ühel päeval lähevad Venemaal asjalood demokraatiaga nii kehvasti. Ja see pole ainult meie või teiste Venemaa naabrite probleem, vaid kõigi euroliidu riikide mure.“ Ta lisas, et dialoogi tuleb Venemaaga ju pidada, ent EL peab jääma väga rangeks.

„Peaksime Vene kodanikuühiskonnaga koostööd tegema,“ rääkis Kaljulaid. „Võtame Erasmuse [õpilasvahetuse programmi] kaudu vastu palju Vene tudengeid. See on üks viis näidata neile demokraatia ja sõnavabaduse häid külgi.“

Lisaks suhetele Venemaaga rääkis president Kaljulaid Eesti e-riigist, tehnoloogilistest saavutustest ja küberturvalisusest. Võib lisada, et Ouest-France kirjeldab Eesti riiki kui Prantsusmaa väga olulist liitlast.

President Kaljulaid külastas Prantsusmaad Bastille'i päeva puhul ning osales ka teiste riigipeadega Élysée presidendipalees töölõunal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee