Eesti uudised

Kaitseministeeriumi asekantsler: alahindame pidevalt Venemaa võimekust meid üllatada (43)

Toimetas Viljar Voog, 16. juuli 2019 14:47
Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde.Foto: Marilin Leenurm/Kaitseministeerium
USA väljaanne Defense News intervjueeris Eesti kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerit Kadi Sildet, kes nentis, et Venemaa armee võimekus Ida-Euroopaga piirnevas Lääne sõjaväeringkonnas on kasvanud nii kvaliteedilt kui ka kvantiteedilt.

Ajakirjanik tõi välja, et pärast Ukrainas toimunud agressiooni kartsid paljud, et Venemaa võib midagi sarnast korrata ka Baltikumis. Järgnevad aastad pole aga midagi uut toonud. Kas see tähendab teatavat stabiilsust?

Samal teemal

„Mida peame Venemaa osas silmas pidama, on see, et me oleme pidevalt alahinnanud nende võimekust meid üllatada. Iga kord, kui oleme arvanud, et kõik on kenasti, me ei oota mingit fundamentaalset muutust nende poliitikas, leiavad nad viisi meie üllatamiseks,“ vastas Silde.

Asekantsler tõi välja kaks viimase aja tähtsat arengut Venemaa sõjavägede juures: esiteks Lääne sõjaväeringkonna moderniseerimise, millega on kaasnenud tõusu nii vägede kvaliteedis kui ka kvantiteedis, ja teiseks venelaste võimekuse osaleda mitmes konfliktis korraga nagu on tõestanud näiteks operatsioonid Lähis-Idas.

„Üks asi, mida kõik on juba aastaid öelnud, on, et nad on majanduslikult nii suures plindris, et ei suuda meile erilisi probleeme tekitada. Taaskord, nad on majanduslikult vaikselt tagasitulekut tegemas. Nii et peame püsima valvel, aga mulle tundub, et see on ühine arusaam NATO riikides, et (venelased) ei ole tegelikult näidanud, nagu nad oleks oma kurssi muutmas. Nende strateegia, nende sihid pole muutunud. Nad on rahulolematud meie turvaarhitektuuriga ja üritavad seda muuta. Ma ei usu, et on meie, Eesti, NATO või USA huvides, et see muutuks,“ sõnas Silde.

Ametniku sõnul ei ole Eesti soov, et siin paikneks püsivalt mõni USA sõjaväebaas, vaid kõige paremini töötab liitlaste kohalolek ja sellega kaasnevad sõjaväeõppused, mis kinnistavad piirkonna kaitsestrateegiat.

Samal teemal

04.07.2019
Halb üllatus sõja korral Eestist lahkujatele – piir suletakse
03.07.2019
RIIGISALADUS: Kreml ei jaga 14 mereväelase hukkumise kohta infot