Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 16. juuli 2019 13:32
Pühapäeva hilisõhtul toimus Lõuna-Eestis filmistseeni sarnane tagaajamine, milles politsei peatumismärke eiranud autot Tartust Räpinani taga ajas. Viimases hädas hüppas leedu numbrimärgiga Lexuses põgenenud mees Lämmijärve ja ujus öhe.

Lexust taga ajama hakates sai politsei kinnituse, et kahtlasena tundunud juht on ettearvamatu juhtimisstiiliga. Kuna põgeneja käitumismustri taga võis olla järjekordne püüd Eestist autosid varastada, reageeris politseipatrull juhtunule tavapärasest jõulisemalt ja kihutas tuhatnelja põgenejale järgi.

Tagaajamine jõudis Tartust juba otsapidi Räpina sadamasse, kui Lexuse juht auto kinni pidas ja otse Lämmijärve jooksis. Seal ujus ta kõigest väest kaldast eemale ja politsei kolm hoiatuslasku ei muutnud tema meelt. Mees kadus politseil silmist ja arvestades, et ta võis sattuda uppumisohtu, käivitasid korrakaitsjad päästeoperatsiooni, kuhu kaasati piirivalvurid mitme paadiga. Otsingutele toodi ka lennusalga kopter, mis kammis veekogu ja selle kaldaid soojuskaameraga. Ulatuslikest ponnistustest hoolimata ei õnnestunud põgenenud meest leida ei tol ega ka järgneval päeval.

Sadamasse maha jäänud Lexus teisaldati politseiparklasse. Täpsemad põhjused, miks mees selliselt politseinike eest põgenes ning oma elu vette põgenedes nõnda suurde ohtu pani, on uurimisel.

Põgenejast maha jäänud Lexus Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Sõidukist leiti küll isikut tõendavad dokumendid, kuid kuna on kahtlus, et tegemist on varastatud autoga, ei saa politsei kinnitada, kas need kuuluvad põgenejale. Politsei teeb koostööd Leedu korrakaitsjatega.

Selgitamaks, kas mehel õnnestus ehk Lämmijärvest eluga pääseda või oleks tarvis otsinguid veekogul tema leidmiseks jätkata, küsitles politsei muuhulgas ka kohalikke elanikke. Seni pole neilt piirkonnas liikuda võinud abivajaja kohta infot laekunud.

Kui keegi sealkandis silmas või puutus kokku mõne sellise abivajajaga, palutakse sest politseile teada anda. Kõhnema kehaehitusega mehel olid jalas teksased ja seljas hele T-särk.

Kommentaarid  (49)

Jummell küll 19. juuli 2019 22:25
KOLM !!! hoiatuslasku ja päästmis -tagaotsimis operatsioonile raha ja aja raiskamine. Piisanuks ühest hoiatuslasust ja kahest tabamisest. Olnuks odavam ja ühiskonnale kasulikum.
Moraal: 19. juuli 2019 22:22
Nolan filmib vales kohas. Tartu-Lämmijärve marsruudil saaks võtted tehtud ilma pahandusteta ja ilma rahata. ;)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS