Maailm

Avaldatud 9.50, uuendatud kell 16.30

Kreeka politsei tabas Kreetal naisteadlase vägistanud ja mõrvanud mehe (30)

Toimetas Greete Kõrvits, Aadu Hiietamm, 16. juuli 2019, 16:30
Politseinikud teisipäeval mõrvarit eskortimas. Foto: Reuters/Scanpix
Kreeka politsei pidas esmaspäeval kinni 27aastase mehe, keda kahtlustatakse USA maineka bioloogi Suzanne Eatoni tapmises Kreeta saarel. Kahtlusalune võttis tapatöö omaks. Tegemist on 27aastase Kreetal elava abielus mehega, kes on kahe lapse isa. Mõrvari sõnul oli ta tundnud naist nähes seksuaalset erutust, vahendab RP Online.

Saksamaal Dresdenis Max Plancki instituudis töötanud 59aastane USA teadlane Suzanne Eaton jäi Kreetal kadunuks 2. juulil. Kolymvari linnas teaduskonverentsil viibinud naine läks tervisjooksule ja tagasi hotelli ei tulnud.

Murelikud lähedased algatasid 4. juulil Suzanne'i otsimiseks suure kampaania sotsiaalmeedia. Pereliikmed ja kaasaelajad eeldasid algul, et eks tõenäoliselt juhtus mingi õnnetus. Ilm oli Kreetal sel päeval lämmatavalt palav, ehk tabas naist kuumarabandus? Võib-olla ta komistas ja kukkus?

Suzanne Eatoni surnukeha leiti kümmekond kilomeetrit Kolymvarist eemal Maleme lähistel asuvast vanast punkrist, mida natsid kasutasid Teise maailmasõja ajal relva- ja lõhkeainelaona. Maa-alune punker või õigemini koobas oli puude-põõsaste taga hästi varjatud ning Suzanne Eaton kui Kreeta saarel vaid külalisena viibinu poleks seda vast osanud märgatagi.

Politseinikud seismas Suzanne Eatoni surnukeha leidmiskoha lähistel. Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Surnukeha oli kaetud kotiriidest tekiga. Ekspertiis selgitas, et surma põhjuseks polnud kuumus, vaid lämbumine. Keegi oli naise tapnud.

Politsei arvas kohe, et naise mõrvas keegi kohalik elanik, kes tundis sealseid radu ning sedagi, kus asub kõrvaline ja võõra pilgu eest varjatud maa-alune peidukoht.
ABC News vahendas, et politsei oli 15. juuli seisuga üle kuulanud kümme kohalikku ja võttis neilt kõigilt DNA proovi. Korrakaitsjate sõnul otsisid nad taga väga tugevat meest. Suzanne Eaton oli erakordselt sportlik naine, lisaks jooksmisele tegeles ta ka taekwondo'ga, milles tal oli must vöö. Temast jagu saamiseks oleks vaja läinud võrdväärseid oskusi ja suurt jõudu.

Naise tugevusest andis tõestust seegi, et Suzanne ei andnud niisama alla. Naise keha katsid esialagsetel andmetel noahaavad. Politsei hinnangul viitasid vigastused sellele, et naine pidas teda rünnanud mehega maha korraliku kakluse, enne kui noahoopidest saadud vigastustele alla vandus ning seejärel lämmatati.

Politsei sõnul ei saabunud naise surm kiirelt. Kõigi märkide järgi ei tapetud naine punkris, vaid mõrvar viis sinna tema juba elutu keha.
Kreeka meedia andmetel leiti Suzanne Eatoni mõrvas kahtlustava mehe autost naise DNA-d ning seetõttu ta ka kinni peeti. BBC teatel tunnistas kahtlusalune tapmist. Mõrvari sõnul ei tea ta, miks ta naise tappis, kuid oli teda nähes tundnud seksuaalset erutust, lisab RP Online. Teisipäeval vahendas Bild Online, et mõrvar sõitis esmalt oma ohvrile autoga otsa, vigastas teda seejärel noaga ning kägistas paljaste kätega surnuks.

Kreeka politsei ütles, et mehe tunnistuse järgi oli ta ohvri ka vägistanud. Täna teatas politsei, et mõrvas kahtlustav 27aastane abielus talumees ja kahe lapse isa on preestri poeg. Mõrvari sõnul läks tal viimasel ajal elus kõik halvasti.  Politsei kinnitas, et mõrvar oli tõepoolest esmalt naisele autoga otsa sõitnud ning seejärel ohvri teadvuseta keha pagasiruumi visanud ning koopa juurde sõitnud. Seal vägistas ta naise ning viskas seejärel koopasse. Lahkamine peab selgitama, kas mõrvar kägistas ohvri surnuks või suri ta hoopis autolt saadud vigastustesse. 

Politsei lisas, et mõrvari jälile viisid valvekaamera salvestised, autorehvijäljed ja mobiiltelefoni andmed.  

USAst California osariigist Oaklandist pärit Suzanne Eatonit jäävad leinama kaks poega ja abikaasa Anthony Hyman, kes töötab Dresdenis Max Plancki instituudi direktorina. Perekonna teatel maetakse Suzanne Eaton Dresdenisse.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee