Eesti uudised

Vanemate aja- ja rahapuudus teeb lapsed paksuks (18)

Eesti Päevaleht, 16. juuli 2019 08:17
Foto: Martin Ahven
Ülekaaluliste laste hüppeliselt tõusnud arvu taga on paljuski vanemate suutmatus mitmekülgset toitu pakkuda, valed söömisharjumused ja vähene liikumine.

Tallinna Lastehaigla pediaater Lagle Suurorg selgitas, et toitumise kvaliteedi suureks mõjutajaks on perekonna majanduslik olukord, sest vähemkindlustatud perekondades kiputakse tegema ühekülgsemaid ja ebatervislikumaid valikuid ning sellistes perekondades on seeläbi ka rohkem ülekaalulisi ja rasvunud lapsi.

Suurorg tõdeb, et paljudes perekondades hakatakse tervislikule toitumisele tähelepanu pöörama alles siis kui valest söömisest on tekkinud terviseprobleemid. Selline käitumine aga lastega ei toimi, sest neile on vaja vajavad juba maast-madalast sisse harjutada harjumus erinevaid toite süüa, mille jaoks ei ole kahjuks paljudel vanematel aega. „Tervisliku ja mitmekülgse toidu valmistamine võtab päevas mitu tundi ning tööl käivatel inimestel ei ole õhtuti aega sellega tegeleda,“ märkis Suurorg ja pakkus lahenduseks mitmeks päevaks tervisliku toidu ette valmistamise.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee