Ümbrikust leiti raha asemel ruuduline paber. FotolavastusFoto: Tiit Tamme
Siim Randla 16. juuli 2019 07:24
Pärnu maakohus allutas käitumiskontrollile Paide noormehe, kes andis mobiiltelefonide müüjatele vastu ümbriku, kus raha asemel oli paberileht.

Esimese kelmuse pani noormees toime tänavu märtsis, kui kohtus Paides korrusmaja ees inimesega, kellega oli kokku lepitud mobiiltelefoni Samsung Galaxy S8+ ostu-müügitehing. Noormees võttis telefoni koos karbiga kaasas olnud kõrvaklappide ja laadijaga enda kätte, ulatas vastu valge ümbriku ning jooksis ühe maja trepikotta. Ümbrikus oli 300 euro asemel ruuduline kokkumurtud paberileht.

Aprillis pani ta toime sarnase kelmuse: kohtus maja ees müüjaga, võttis 500 eurot väärt Huawei P20 Pro Purple koos karbiga enda kätte, ulatas ümbriku ja jooksis trepikotta. Raha asemel oli ka seekord paberileht, selgub juunis jõustunud kohtuotsusest.

Aprillis võttis kõnealune Paide nooruk rattapoest proovisõiduks Scott Scales 990 väärtusega 999 eurot ja sõitis sellega teadmata suunas. Tagasi ta ratast ei viinud. Lisaks on noormees võtnud võõra pangakaardiga sularahaautomaadist välja 435 eurot. 

Pärnu maakohus allutas noormehe käitumiskontrollile. Talle on määratud kontrollnõuded: alluma kriminaalhooldaja kontrollile elukohas, samuti kohustati teda käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi.