Maailm

MÕRVAMÜSTEERIUM PARADIISISAAREL: maineka bioloogi tapja jättis endast maha asitõendi (25)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. juuli 2019 20:59
Suzanne Eatonit jäävad leinama abikaasa ja kaks poegaFoto: Searching for Suzanne / Facebook
2. juulil Kreeta saarel kaduma läinud teadlane Suzanne Eaton ei hukkunud terviserikke või õnnetuse tagajärjel. Päevade jooksul, mis järgnesid tema surnukeha leidmisele, tuleb ilmsiks uusi asjaolusid naise traagilisest surmast. Tugeva naisterahva elu viimased minutid oli võitlus kogu ihu ja hingega, temast tugevama ja külmrelvaga varustatud mehe vastu...

Tööasjus Kreeta saarel viibinud 59aastane Suzanne Eaton läks 2. juulil oma igapäevasele hommikujooksule. Sealt ta enam tagasi ei tulnud. Murelikud lähedased algatasid Suzanne'i otsimiseks suure sotsiaalmeediakampaania (loe SIIT). Pereliikmed ja kaasaelajad eeldasid algul, et eks tõenäoliselt juhtus mingi õnnetus. Ilm oli Kreetal sel päeval lämmatavalt palav, ehk tabas naist kuumarabandus? Võib-olla ta komistas ja kukkus?

Suur oli šokk, kui Kreeka politsei leidis naise surnukeha 9. juulil vanast II ilmasõja aegsest punkrist ja kinnitas, et tegemist polnud mingi õnnetusega. Maa-alune punker oli puude-põõsaste taga hästi varjatud, Suzanne kui Kreeta saarel vaid külalisena viibinu poleks seda vast osanud märgatagi.

Samal teemal

Suzanne'i surnukeha kattis kotiriidest tekk. Tema surma põhjuseks polnud kuumus, vaid lämbumine. Keegi tappis ta ning kattis oma teo jäljed riidetükiga.

Politsei usub, et küllap mõrvas naise keegi kohalik elanik, kes tundis sealseid radu ning sedagi, kus asub kõrvaline ja võõra pilgu eest varjatud maa-alune peidukoht.

ABC News vahendab, et politsei on 15. juuli seisuga üle kuulanud kümme kohalikku ja võttis neilt kõigilt DNA proovi. Korrakaitsjate sõnul otsivad nad taga väga tugevat meest. Suzanne Eaton oli erakordselt sportlik naine, lisaks jooksmisele tegeles ta ka taekwondo'ga, milles tal oli must vöö. Temast jagu saamiseks oleks vaja läinud võrdväärseid oskusi ja suurt jõudu.

Naise tugevusest annab tõestust seegi, et Suzanne ei andnud niisama alla. Naise keha katsid noahaavad. Politsei kirjeldab, et vigastuste välimus viitab sellele, et naine pidas teda rünnanud mehega maha korraliku kakluse, enne kui noahoopidest saadud vigastustele alla vandus ning seejärel lämmatati. Politsei sõnul ei saabunud naise surm kiirelt. Veel pole teada, kas ta tapetigi maa all või lohistas mõrvar sinna tema juba elutu keha.

Politsei lisas, et leidis maa-alusest punkrist tõestusmaterjali, mis tõenäoliselt viib Suzanne'i tapjani. Mis sorti tõendiga on tegu, nad uurimise huvides ei avalda, küll aga seda, et see võib müsteeriumi lahendada ja tapja paljastada.

Suzanne Eatonit jäävad leinama abikaasa ja kaks poega Foto: Searching for Suzanne / Facebook