Seisukoht

Seisukoht | Kes Sa oled, Andrus? (29)

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 15. juuli 2019, 17:02
Andrus Veerpalu plakat OtepäälFoto: Aldo Luud
Tere, Andrus! Kirjutab spordisõber Tallinnast. Samal ajal, kui Sina pühapäeval Alutagusel rullsuusatasid, käisin mina Tehvandi kandis rallit vaatamas. Seal jalutades tulid mulle meelde!

Õigem oleks vist öelda, et Tehvandi ise tuletas Sind meelde. Kohe staadioni juures on üks suur plakat, millel Sa igale möödujale, medal käes, vastu naeratad. Üleval seisab trükitähtedega: olümpiavõitja ja maailmameister.

Ilmselt polnud ma ainus, kes plakati ees seisma jäädes mõttesse vajus. Tahtnuks küsida: Andrus, kes Sa oled? 

Samal ajal, kui mina seal omakeskis Sinu sportlas- ja treenerikarjäärist mõtlesin, sõitis kolleeg Jaan Martinson nagu tellitult Sinu juurde Alutagusele, et minu ja veel mitme spordisõbra eest seda küsida.

Pettumus oli suur, kui Eesti Päevalehe lahti lõin ja lugesin, et Sa polnud nõus Jaaniga rääkima. „Ega mul polegi midagi rääkida,“ ütlesid. Miks Sa hämad?

Olümpiavõitja ja maailmameister, spordisõber tahab, ausõna, teada, kes Sa oled. Spordiarbitraaž ütles aastaid tagasi, et Sa oled petis, aga meie seda eriti ei uskunud. Aga keda me pärast Seefeldi MMi uskuma peaks, kui Sa ise peitu poed ja lihtsalt vaikid?

Vastust ootama jäädes spordisõber Tallinnast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee