Eerik-Niiles ja Mary Kross.Foto: Teet Malsroos
Marvel Riik 15. juuli 2019 16:11
Reformierakonna peasekretäri Erkki Keldo sõnul ei ole erakonnal plaanis arutada Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Krossi valeütluste andmist, millega heideti varju EKRE-le ja selle liikmetele. „Kuna Mary Jordan ei ole ka erakonna liige ja see intsident pole kuidagi ka erakonnaga seotud, siis ei ole erakonnal plaanis seda arutada,“ ütles Keldo.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi valetas kodanikunimega Mary Kross politseile, et eelmise aasta novembris ründasid teda Tallinnas Stroomi rannapargis mehed, kes pildusid teda kividega.

Möödunud aasta 27. novembril kirjeldas ettevõtja Karoli Hindriks Facebooki postituses, kuidas Põhja-Tallinnas Stroomi rannas loobiti kividega tema ameeriklannast sõbrannat ja tema koera. Kiiresti tuli välja, et jutt on ettevõtjast, Kõue mõisa omanikust Mary Krossist, kelle abikaasa on Reformierakonna poliitik Eerik-Niiles Kross. Juhtum leidis palju kõlapinda, kuna jutu järgi olla ründajad kandnud EKRE rinnamärki.

Vaatamata asjaolule, et Eerik-Niiles Krossil on kogemusi meedia- ja infooperatsioonide korraldamises, ei plaani Reformierakond arutada valeütluste juhtumit, kuna konkreetne süüdistus puudutab Eerik-Niiles Krossi abikaasat, kes ei ole erakonna liige.

„Erakond selle juhtumiga kuidagi seotud pole olnud ja oleme samamoodi lugenud juhtunust meedia vahendusel,“ kommenteeris erakonna seisukohta Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo. „Erakond taunib igas olukorras valeütluste andmist ning on äärmiselt kahetsusväärne kui selline olukord juhtus. Kuna Mary Jordan ei ole ka erakonna liige ja see intsident pole kuidagi ka erakonnaga seotud, siis ei ole erakonnal plaanis seda arutada. Kõikidele juhtunuga seotud ja isiklikele küsimustele saavad vastuseid anda ainult asjaosalised või nende esindajad.“

Kesklinna politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul ei ühtinud Krossi ütlused kogutud tõenditega. Turvakaamera salvestistelt pole näha, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning tema telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et väidetava kallaletungi ajal ei olnud ta Stroomi rannas. Nii hakkas politsei uurima hoopis valeütluste andmist ning Kross muutus kannatanust kahtlustatavaks.

Tänavu veebruaris avaldas Kross lootust, et juhtum lahendatakse ruttu ja lisas, et kõikide küsimustega tegeleb tema advokaat Oliver Nääs, kes viibib augustini puhkusel.

Prokuratuuri sõnul on kriminaalasi saadetud kohtusse ning eelistung toimub 26. augustil.