COOP | Sisuturundus

COOPi autoloosi võitja: sõitma õppisin veokitega – sellest ajast pole auto juhtimisel probleemi! 

COOP | Video: Tatjana Iljina, 26. juuli 2019 10:43
„Olin toas, vihma sadas, ja vaatasin parasjagu televiisorit. Mulle helistati ja hakati rääkima COOPi juttu – alguses ei saanud ma millestki aru. Kui lõpuks öeldi, et olen auto võitnud, arvasin, et mulle tehakse tüngakõnet. Paar päeva ei suutnud uskuda, aga lõpuks hakkas asi vaikselt kohale jõudma,“ jutustab COOPi autoloosiga uue Volkswagen Passati võitnud Katrin Salumets (56).

Esimese asjana teavitas naine võidust elukaaslast. „Mees ütles, et talle tulid ka väiksed värinad sisse, ei uskunud,“ muigab Katrin. Seda ootamatum oli uudis, sest võite pole perekonda ajaloo jooksul kuigi palju tulnud. „Vene ajal oli mingi loterii, kus võitsin viis rubla – aga rohkem pole midagi saanud. Vahest harva mõne loteriipileti ostan, aga üldiselt mitte,“ tunnistab ta.

Autoloosiga oli Katrin kursis, kuid COOPi poes käis ta siiski muudel põhjustel. „Siit saab lihtsalt enamuse vajalikest asjadest kätte. Plussiks on see, et soodustusi on palju,“ lausub ta. Suure-Jaani Konsumit väisab Katrin praktiliselt iga päev. „Ma ostan korraga vähem asju, siis jaksab käe otsas koju viia. Üldiselt käingi poes jalgsi – autoga siis, kui on kehvem ilm või tuleb laiskus peale,“ seletab Katrin. Muide, talvisel ajal liigub Katrin poodi hoopistükkis tõukekelguga. „Meil on tänavad talviti hästi jääs ja siis on tõukekelguga mugav poodi minna. Pargin selle jalgrataste kohale,“ selgitab võitja.

Passat on alati truult teeninud

Tundub, et uus Volkswagen Passat läks õigesse kohta – nimelt on Katrinil olnud läbi aegade mitu Passatit ja ta on nendega rohkem kui rahule jäänud. „Ma ei tea, kas ma olen temaga harjunud või mis.. aga Passat pole mind kunagi teele jätnud. Talvel läheb ta ka alati hästi käima,“ leiab Katrin.

Viimased kaks aastat on Katrinit ja tema elukaaslast truult teeninud 1997. aasta Passat. „Ega nüüd pole vist mõtet kahte autot pidada – elukaaslane mul ju ei sõida. Võib-olla poeg tahab Soome tööautoks, kuigi tal endal on juba olemas.. Kui ei taha, siis eks peab vana sõiduki maha müüma, sest seisma pole mõtet teda jätta,“ mõtiskleb Katrin ja lisab muigega: „Muidugi koeraga oli hea ujumas käia. Uude autosse ei raatsi koera märjalt sisse lasta, aga vanasse võis.“

Võiduauto juures kiidab Katrin peaasjalikult selle kuju. „Mulle meeldib, et ta on voolujooneline ja ilusa välimusega. Samuti on see ökonoomne – isegi minu vanad Passatid on võtnud vähe bensiini,“ tõdeb naine.

Juhiload on Katrinil juba 19. eluaastast ning alati on ta eelistanud sõita manuaalkastiga autoga. „Kui poiss käib siin, siis olen tema automaadiga püüdnud sõita. Eks ma hakkama saan, aga kuidagi harjumatu on. Mu kasuisa oli metsavaht ning juhtima õppisingi veoautodega – kui olin noorem, siis sõitsin ikka 51-ga ja 52-ga. Mäletan, et kasuisa lasi mul võsa lõigata ja teenisin endale selle eest autokooli raha,“ meenutab Katrin rõõmsalt.

Tema esimeseks autoks sai 19-aastaselt Zaparosetš. „Sellega oli huvitav lugu, et kui tahtsid talvel sõita, pidid enne soolakotiga aknaid puhastama. Soojendus oli nii kehv, et aknad läksid jäässe – kui soolakotiga hõõrusid, siis oli vähemalt võimalik välja näha. Uue Passatiga küll seda pole vaja teha,“ naerab Katrin.

Suveks põrutab uue autoga Vormsile

Praegu kodune Katrin elas Soomes, kuid kolis kümmekond aastat tagasi pärast ema haigestumist Suure-Jaanisse. „Ema elas selles majas üksinda. Ta jäi haigeks ja ma ei saanud enam tagasi Soome minna, muidu poleks keegi temaga koos siin elanud. Pärast ema surma jäingi siia,“ räägib Katrin. Tema viis last elavad aga siiamaani Soomes. „Mina olin seal kokku kolm aastat, töötasin puhastusteenindajana. Eks nad mulle tookord järele tulid ja enam tagasi ei kipu,“ pajatab Katrin.

Eluga Suure-Jaani külje all on Katrin igati rahul: maja on hubane ning see asub privaatses ja looduskaunis kohas. Eriti suurt uhkust võib Katrin muidugi tunda oma aia üle, kus leidub nii lilli, marjapõõsaid, juurvilju kui ka kartuleid. „Mulle meeldib aias kõike teha. Elukaaslane läheb vara tööle ja mina olen ikka õues, kui ilm lubab. Hommikukohvi joon näiteks trepil istudes. Siin on väga hea elada – paik on vaikne, omaette ning koer saab vabalt aias joosta,“ jutustab Katrin. Samas tunnistab ta, et talviti pole kuigi palju teha. „Aga lume lükkamine mulle meeldib! Lükkan siin tee hea meelega ise puhtaks,“ teatab ta.

Ka lapsed ja lapselapsed (neid on lausa 11) käivad Katrinit aeg-ajalt külastamas. „Tütar käis just möödunud nädalal siin, aga üldiselt satuvad nad minu juurde kuidas kunagi. Kui Eestisse tulevad, siis on käimist palju – elukaaslaste vanemad ootavad ju ka,“ tunnistab ta. Samas veel kolm aastat tagasi oli õu suviti kogu aeg lapsi täis, meenutab Katrin, sest siis käis vanem tütar perega tihedamalt.

Mis on aga Katrini plaanid selleks suveks? „Kuna nüüd on uus auto, siis mõtlesin, et võiks kuhugi sõita. Olen aeg-ajalt suviti külastanud Vormsit, seal elab üks tuttav. Võib-olla käiks tänavugi ära, kui ilmad ilusamaks lähevad. Loomulikult juhul, kui ma koerahoidja leian – vana autoga võtsin koera kaasa, aga sellega ju ei saa,“ nendib ta.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurima autoloosi käigus loosib COOP iga kuu oma klientide vahel välja uhiuue Volkswagen Passati päriseks. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee