Eesti uudised

EDUKAS SUVETÖÖ: Tartu koolipoiste erilised juuksetooted vallutavad Euroopat (8)

Madleen Vapper, 15. juuli 2019, 13:54
VÕIDUKAD: Euroopas teise koha saavutanud õpilasfirma Brand lõid koolivennad (vasakult) Mihkel Mariusz Jezierski, Sander Aukust ja Markus Jõeveer. Poisid pakuvad omaloodud juukseviimistlustooteid.Foto: Aldo Luud
Kui teised noored said koolivaheajal puhata, siis Tartu Hugo Treffneri kolme gümnasisti jaoks algas hoogne töörabamine: neil tuli valmistuda Euroopa parima õpilasfirma konkursiks. Nüüdseks on teine koht rahvusvaheliselt võistluselt koju toodud! Kuidas see poistel õnnestus?

Eesti parimaks õpilasfirmaks valiti maikuus Brand –  Hugo Treffneri gümnaasiumi poiste Mihkel Mariusz Jezierski, Sander Aukusti ja Markus Jõeveere loodud firma, mis pakub juukseviimistlustooteid. Ühtlasi avanes poistel võimalus Eestit esindada Euroopa parima õpilasfirma võistlusel, mis tänavu toimus Prantsusmaal.

Brandi juukseviimistlustoodete eripära seisneb selles, et nende valmistamisel on kasutatud ainult looduslikku toorainet. Sander Aukust leiab, et rahvusvahelisel võistlusel tõi neile aga edu hoopis tugev terviklahendus.

„Tegemist on kindlasti vägagi jätkusuutliku ettevõttega, millel on läbi mõeldud tulevikustrateegia,“ selgitab Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor, mis tagas võistluse žürii arvates Brandile edu. Loor lisas, et noorte tulemuse teeb eriti tähelepanuväärseks, et Brandi toode ei ole küll midagi uut, aga selle teostus on ülimalt tugev.

Prantsusmaal viibisid noored 3.–6. juulil. Viimasel päeval jäi poistel aega ka korraks Lille'i linna peal ringi vaadata. Võistlusel tuli õpilastel läbida erinevad voorud, et tutvustada oma ettevõtte tahke ja endi valmidust ettevõtluses tegutseda. Põhjalikult tuli kaitsta oma äriideed, varasemalt tehtud tegevusi ja toimunud arengut.

Teistest võistlejatest jäi Eesti noormeestele enim silma esikoha saavutanud Türgi õpilasfirma, mis toodab merevee puhastamiseks mõeldud filtreid. Samuti olid huvitavad Prantsusmaa firma biokütus ja Norra ettevõtte kontseptsioon uppuva laeva päästesüsteemist.

Järgmisel aastal toimub Euroopa parima õpilasfirma valimine Portugalis. Eesti õpilasfirmad on Euroopas olnud seni vägagi edukad: nüüdseks juba kaheksal korral on koju toodud koht esikolmikus, sealhulgas kolm korda on Eesti firma valitud Euroopa parimaks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee