Poliitika

Raha ikka leiti? Keskerakond jõudis alles suve selgrooks selgusele, kuidas suvepäevitada (14)

Marvel Riik, 15. juuli 2019 13:43
Keskerakond sai suvepäevad paika.Foto: Teet Malsroos
Peaaegu kõik riigikokku kuuluvad erakonnad jagasid juuli alguses hõlpsasti infot, kus nad oma suvepäevi peavad. Vaid peaministrierakond jättis vastuse õhku rippuma. „Konkreetne koht ei ole paigas, mistõttu pole võimalik teavet jagada,“ ütles erakonna pressiesindaja. Enne suve selgroogu sai Keskerakond siiski plaanid paika. 

„Soovime erakonna suvepäevi kindlasti korraldada, kuid pole hetkel leidnud veel sobivat kohta, mis meie vajadusi kataks,“ selgitas Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi  juuli alguses.

Poolteist nädalat hiljem, kui suve selgroog on kohe murdumas, on Keskerakond saanud oma suvised plaanid paika: 17.–18. augustil on parteiliikmed oodatud Pärnumaale Varemurru puhkekeskusesse.

Teatavasti on Keskerakonna juhtkond nentinud, et rahaliselt pole erakonna seis kiita. Sellele vajutab uue pitseri arvatavasti nõndanimetatud Edgar Savisaare kriminaalasi, milles Keskerakond on juriidilise isikuna läinud kokkuleppele.

Hanimäe sõnul ei ole suvepäevade kinnitamine edasi lükkunud mitte raha, vaid asukoha tõttu. „Ainus põhjus, miks natuke hilines suvepäevade koha ja kuupäeva paika panemine, oli koha otsimine,“ selgitas pressiesindaja. „Oleme suur erakond ja jäime võib-olla pisut hilja peale heade kohtade otsimisega. Need kõik olid broneeritud. Aga leidsime ikkagi väga hea koha.“

Võib-olla said Keskerakonna liikmed soovituse koalitsioonikaaslaselt? Nimelt peab ka EKRE suvepäevi just Varemurru puhkekeskuses, aga kaks nädalat enne Keskerakonda ehk 3.–4. augustil.

Kõige varem teevad suvepäevadega algust sotsid, kes kogunevad 19. juulil Hiiumaale, et Kalana puhkekülas veeta pikk nädalavahetus. Isamaalased on samuti valinud suvepäevadeks Pärnumaa ja seal asuva Sauga kaluriküla. „Mahutame erinevad tegevused kenasti ühe päeva peale ära: kalamehejutud, paadisõit ja muu selline suvine lõõgastus,“ selgitas Isamaa pressiesindaja Mart Luik. Sarnast ühe suvepäeva kontseptsiooni harrastab ka Reformierakond, kes koguneb 17. augustil Türi Elamusparki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee