Maailm

PAANIKA VAHEMERE ÄÄRES: kes hammustas lapsi? (35)

Toimetas Aadu Hiietamm, 15. juuli 2019 12:15
Kalahammustused lapse jalal. Foto: Twitter/informacion_es
Hispaania Vahemere-äärsel rannikul Costa Blancas puhkes reede õhtul paras paanika, kui kaht last hammustati vees jalast. Kolm randa suleti ajutiselt ning pärast nende taasavamist hoiatab kollane lipp suplejaid võimaliku ohu eest, vahendab 20 Minuten Online. 

Esmalt väljus Alicantest lõunas asuvas Elches veest kolme veritseva haavaga seitsmeaastane poiss. Vaevalt pool tundi hiljem hammustati jalast kümneaastast poissi. Mõlemad lapsed toimetati haiglasse.

Costa Blanca rannikul. Foto: Reporters/Scanpix

 Kohalik politsei ja vetelpääste reageerisid müstilisele rünnakule El Pineti, Lamarina ja El Rebollo ranna ajutise  sulgemisega, kuid juba laupäeval avati  need taas. Kollane lipp hoiatab suplejaid võimaliku ohu eest. Ühtlasi paluti kõigil vees olla ettevaatlik ja jälgida ümbrust.

Hammustada saanud lapsed rääkisid, et neid ründasid väikesed kalad. Mis kalad need olid, ei ole teada. Samuti ei ole teda, kas lapsi rünnanud kalad võivad olla mürgised. 

Eelmisel kuul suleti Costa Blancas ajutiselt mitu randa pärast seda, kui seitse inimest puutus kokku ülimürgiste meripõitega.

Meripõis (portugali sõjalaevuke). Foto: Imago/Scanpix

Meripõit nimetatakse sageli portugali sõjalaevukeseks, sest keskajal armastasid portugallased oma sõjalaevu kirevalt värvida. Ka meripõis on väga eredalt värvunud. Meripõied elavad tavaliselt ligi tuhandest isendist koosnevates rühmades. Inimesele tekitab mürk tugevat põletust ja valu ning halvimal juhul võib kontakt lõppeda teadvusekaotuse ja surmaga.

Samal teemal

07.03.2017
Kanaaridel piinavad turiste mürgised meripõied

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee