Eesti uudised

Raivo Aeg: õigusmõistmise süsteem peab muutuma inimkesksemaks (23)

Toimetas Kati Jürgens, 15. juuli 2019, 12:08
Raivo AegFoto: Stanislav Moshkov
Justiitsminister Raivo Aeg saatis valitsusele arutamiseks kriminaalpoliitika põhialused kuni aastani 2030, mille prioriteetideks on muuta süüteomenetlus inimkesksemaks ja kiiremaks, ennetada noorte õigusrikkumisi ning tõhustada karistuspoliitikat, sealhulgas suurendada alternatiivkaristuste osakaalu.

„Kriminaaljustiitssüsteem peab muutuma kiireks ja inimkesksemaks – nii lihtne ja ambitsioonikas eesmärk meil aastaks 2030 ongi. Fookusesse tuleb tuua inimene – nii kannatanu kui ka õigusrikkuja,“ ütles Raivo Aeg.

Olgugi et paarikümne aastaga on Eestis kuritegevuse määr pea poole võrra vähenenud, on korduvkuritegevuse määr suur. „Meie nägemus on, et aastaks 2030 on nutika kriminaalpoliitika tulemusel Eesti ühiskond niivõrd turvaline, et kuritegude, eelkõige vägivallakuritegude, arv on võimalikult madal," rääkis Raivo Aeg.

Ministri sõnul tuleb kriminaalmenetluse kiirendamiseks rohkem usaldada tehnoloogiat ning sellesse ka panustada.

Aeg soovitab kasutada ka alternatiivseid karistusi, et õigusrikkujal säiliksid sidemed kogukonnaga.

Kriminaalpoliitika põhialused aastani 2030 on tegevusena ka valitsuse 100 päeva tööplaanis. Järgmise sammuna arutatakse põhialuseid valitsuses, kes esitab need riigikogule arutamiseks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee